acem2019delhi.com

Ehl-i Beyt ve Al-i Resül AleyhisselamAl-i Aba

Responsive image
Âl-i Aba’ya karşı şakâvete düşenlerin Ehl-i Beyt’e yaptığı nâdanlık ve nobranlığı, zulûm ve haksızlığı Ehl-i Beyt- Ehl-i Sünnet kavgası gibi algılamak, Ehl-i Beyt ve Ehl-i Sünnet kavramlarını birbirinden ayrı düşünmek son derece ve çok ağır bir yanlıştır! Kitab ve sünnetin özü olan Ehl-i Beyt’i anlamamaktır!Asıl Ehl-i Sünnet veya başka bir ifâdeyle Ehl-i Sünnet’in aslı faslı Ehl-i Beyt’dir! Her Ehl-i Beyt, mutlaka Ehl-i Sünnettir, ama her Ehl-i Sünnet illâ da Ehl-i Beyt değildir; olamaz da zaten...İnsanların gönüllerini ve zihinlerini, duygularını, düşüncelerini ve inançlarını dolandırıp bulandırmak çok belâlı bir yanlıştır. Doğruları yakıp savuran bir belâ yangınıdır! İnsanların pek çoğu kabuk bilgi cehâleti içinde yanlış siyâsetle boğuldukları için, bu belâ yangını bir türlü söndürülememiştir!“Ameller niyetlere bağlıdır.” Niyetler gayretle şekillenir. Biz bu niyet ve gayretle bu yangının üstüne “âb-ı muhabbet” (muhabbet suyu, sevgi suyu) serpmek arzusu içindeyiz.Ab-ı muhabbet, âb-ı Muhammed’dir, muhabbet suyu, Muhammed suyudur.Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl!Muhammedsiz muhabbetten ne hâsıl!Yâ Selâm!..
YAYIN TARİHİ:
2010-12-31
DOSYA BOYUTU:
8,77
ISBN:
9758225514
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Özdamar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ehl-i Beyt ve Al-i Resül AleyhisselamAl-i Aba PDF

Ehl-i Beyt ve Al-i Resül AleyhisselamAl-i Aba harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Özdamar. Okuyabilirsin Ehl-i Beyt ve Al-i Resül AleyhisselamAl-i Aba sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...-i Resül Aleyhisselam Al-i Aba. Her Ehl-i Beyt mutlaka Ehl-i Sünnettir ama her Ehl-i Sünnet illâ da Ehl-i Beyt değildir; olamaz da zaten ... Ehl-i Beyt | Aleviliğin İnanç İlkeleri ... ... Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pusula Kolejleri Bilişim Sistemleri Eğitim Matbaa Basım San.ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir ve tüm hakları saklıdır. Ehl-i Beyt'e bağlılığı dile getirmek ve onları anmak, Alevilikte ibadet sayılmaktadır. Peygamberin abası altına aldıkları kişiler) de, denmektedir veya Pençe - i al-i aba da denir. AL-İ ABA EHL-İ BEYT VE AL-İ RESUL AL ... Al-i Baba Ehl-i Beyt ve Al-i Resül Aleyhisselam - %35... ... . Peygamberin abası altına aldıkları kişiler) de, denmektedir veya Pençe - i al-i aba da denir. AL-İ ABA EHL-İ BEYT VE AL-İ RESUL ALEYHİSSELAM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. MUSTAFA ÖZDAMAR kitapları ve KIRK KANDİL 2008 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6... Bediüzzaman'ın seyyidliği için Said Nursi'nin Seyyidliği sayfasına gidin. Ehl-i Beyt dar manasıyla Peygamberimizin ev halkını, geniş manasıyla Peygamberimizin ev halkını ve Hz. ...ellerini örtüden çıkarıp göğe doğru kaldırıp "Allah'ım bunlar benim ehl-i beytim ve yakınlarımdır. Hüseyin'den oluşmaktadır. [2]Ehl-i Beyt halk arasında Pençe-i Al-i Abâ olarak da adlandırılır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ehl-i Beyt ve Al-i Resül Aleyhisselam Al-i Aba. Her Ehl-i Beyt mutlaka Ehl-i Sünnettir ama her Ehl-i Sünnet illâ da Ehl-i Beyt değildir; olamaz da zaten... Âl-i Abaya karşı şakâvete düşenlerin Ehl-i Beyte yaptığı nâdanlık ve nobranlığı, zulûm ve haksızlığı Ehl-i Beyt- Ehl-i Sünnet kavgası gibi algılamak Kitab ve sünnetin özü olan Ehl-i Beyti anlamamaktır! Hasan, Ehl-i beyt'e ve Âl-i abâ'ya dâhil olmasının yanında kardeşi Hüseyin'le birlikte Hz. Hiç şüphesiz Ehl-i Beyt çok önemli. Ehl-i Beyt kimlerin vasıtası ile günümüze gelmektedir? Al-i Aba,ehl-i beyt ve Al-i Resul(a.s) muhabbetinde yoğunlaşmayı esas alan bu dosya,kendimiz için derleyip toparladığımız güzellikleri dostlarımızla paylaşma arzusunun... Mustafa Özdamar adlı yazara ait Al-i Aba Ehl-i Beyt Ve Al-i Resul Aleyhisselam kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %38 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satı. Al-i Aba Ehl-i Beyt Ve Al-i Resul Aleyhisselam. Mustafa Özdamar. Yayınevi: Kırk Kandil Yayınları. Dolayısıyla Ehl-i beyt ve Âl-i abâ, edebiyâtımızda en ziyâde Kerbelâ fâciası münâsebetiyle yer almaktadır denilebilir. http://www.hesaplikitap.com/ehl-i-beyt-ve-al-i-resul-aleyhisselamal-i-aba......