acem2019delhi.com

Beyaz Geceler

Responsive image
Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-16
DOSYA BOYUTU:
3,70
ISBN:
6057755216
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Beyaz Geceler PDF

Beyaz Geceler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Beyaz Geceler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... kente gelirler. Kitap Adı : Beyaz Geceler ... Dostoyevski Beyaz Geceler - GittiGidiyor ... . Kitabın Orjinal Adı : Belie Noçi. Yazar(lar) : Fyodor Mihailoviç Dostoyevski. Gogol'u cebinden çıkarır. Beyaz Geceler, Sibirya öncesi bir Dostoyevski metnidir. ...yüzünden bitmeyen geceleri anlatmak istemiş Dostoyevski, hayalperest bir insanın sadece dört gün süren aşkına başka hangi isim konabilirdi, hepimizin hayatında beyaz geceleri olmuştur kararmayan.. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. *Sevmek, ... Roman Özetleri: Beyaz Geceler ... .. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. *Sevmek, güzel birine aşık olmak değil, o kişide bilmediğin bir zamanın, beklenmedik bir anında kendini bulmaktır.* Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Dostoyevski Beyaz Geceler adlı uzun öyküsünde Petesburg'un kasvetli 'beyaz geceleri'nde yaşanan romantik bir aşk öyküsünü anlatıyor. Beyaz Geceler[1], Rus yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin 1848 yılında yazdığı bir aşk hikâyesi. [2] Beyaz Geceler, Dostoyevski, Akvaryum yayınevi, çev: Zeynep Güleç, ss: 35. Beyaz geceler nedir? ve Beyaz geceler ne zaman? diye sorulduğunda bilenleriniz olduğunuz gibi içinizden bilmeyenler de çıkabilir. 21 Haziran En Uzun Gün, Beyaz Geceler ve St.Petersburg. Ama, sevinç ve mutluluk insanı ne kadar da güzel kılıyor! Kalp aşkla nasıl da kaynıyor! İnsan bütün kalbini bir başka kalbe aktarmak istiyor, her şey neşeli olsun, her şey gülsün istiyor....