acem2019delhi.com

Kırk Hadis Şerhi

Responsive image
Konevî’nin, meşhur olan, kaynaklarda ve muhtelif kütüphanelerde bulunan yazmalarında farklı isimlerle kaydedilmiş bulunan bu kırk hadis şerhinin görülebilen yazmalarında hadis sayısı 26 ila 29 arasında değişmektedir. Bundan dolayı Konevî’nin onu tamamlayamadığı söylenmektedir. Ancak her bölüm başında şerh edilen hadisle birlikte aynı muhtevada olan başka hadisler zikredildiği gibihadislerin, ehl-i hadis tarafından farklı hadis sayılan diğer rivayetlerine de sıkça atıflar yapıldığı görülmektedir. Bunlarla başlıklardaki hadis sayısı elli civarında olmaktadır. Bu durum nazar-ı itibara alındığında; önce kırk kadar hadisin toplandığı sonra şerh esnasında ilgili olanların bir araya getirilerek birlikte şerh edildiği, dolayısıyla bir eksikliğin bulunmadığı da söylenebilir.
YAYIN TARİHİ:
2015-03-16
DOSYA BOYUTU:
9,77
ISBN:
9755483535
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sadreddin Konevi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kırk Hadis Şerhi PDF

Kırk Hadis Şerhi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sadreddin Konevi. Okuyabilirsin Kırk Hadis Şerhi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n kırk hadis ezberlerse haşretmeni, sünneti üzere amel K ... Nevevi Kırk Hadis Şerhi - Türkçe - İbn-i Receb El-Hanbeli ... ... 9 TL. İmam Nevevi Kırk Hadis Şerhi kitabıhakkında yorumları oku yup kitabınkonusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz. Yaratan Rabbinin adıyla oku . 16.80 TL. Kırk Hadis Şerhi'nin bu eserler arasında dikkat çekici bir yeri vardır. Bilindiği gibi İslam ilim geleneğinde "kırk hadis" derlemeleri yapılagelmiştir. ...ilim adamlarının oldukça değer verdiklerini gördü ... Kırk Hadis Şerhi - PDF Drive ... . ...ilim adamlarının oldukça değer verdiklerini gördüğümüzden, biz "Guraba Yayınevi" olarak, İslâmî uyanışın değerli erleri olan kardeşlerimize bu "Kırk Hadis Şerhi"ni sunmayı şerefli bir hizmet kabul ettik. Kırk hadis şerhi. Eğer bir gün aç kalacak olursan en kokmuş murdarı bile yemekten çekinmezsin. (*) Kafi, 2. C, Kitabu'1-İman ve'1-Küfr babu'1-kibr, 2. hadis. Kırk hadis şerhi. Kırk Hadis Şerhi-c:2...