acem2019delhi.com

Tarih Öncesi Ege

Responsive image
İngiliz bilim insanı George Thomson (1903-1987), Batı uygarlıklarına kaynaklık eden tarihöncesi Ege'yi toplumsal, sanatsal ve felsefi yönleriyle incelemek için yıllarını verdi. Thomson'ın bu çalışmalarının başyapıtı niteliğindeki Tarihöncesi Ege, Tunç Çağı'na denk düşen dönemde Ege'de anaerkil toplum düzeni, toprağın kullanım biçimleri, kentlerin gelişimi ve destanın doğuşunu inceliyor. Arkeoloji, antropoloji, sosyoloji, dilbilim gibi farklı bilim alanlarının olanaklarından yararlanan Thomson, Tarihöncesi Ege'de, insanlığın geçmişine bütünsel bir yaklaşım getiriyor, insan toplumunun kökenleri ve gelişimine olduğu kadar, bilim ve sanatm kökenleri ve gelişimine de ışık tutuyor.Alanının en saygın çalışmalarından biri olarak kabul edilen bu yapıtı, Celâl Üster'in, 1983 Azra Erhat Çeviri Ödülü'ne değer görülen çevirisiyle sunuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2007-01-01
DOSYA BOYUTU:
3,74
ISBN:
9944483131
DİL:
TÜRK
YAZAR:
George Thomson
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tarih Öncesi Ege PDF

Tarih Öncesi Ege harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır George Thomson. Okuyabilirsin Tarih Öncesi Ege sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yle incelemek için yıllarını verdi. Tarih Öncesi Ege yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Tarih Öncesi Ege kitabına benzeyen kitaplar ... Tarih Öncesi Ege - George Thomson - Ne Okuyorum? ... . Kitabın basım bilgileri. Adı: Tarih Öncesi Ege. Yazar Thomson_Tarih Öncesi Ege. ... Author: muammer66. 6 downloads 280 Views 17MB Size. 4. Totemcilikte Doğum ve Ölüm Çevrimi Totemcilik bireyin yaşam tarihi üzerinde de izini bıraktı. Lykia'lılar "...dilbilimsel kanıtlar, bizi Ege'ye gelen Yunanca konuşan göçmenlerin anaerkil etkiler altına girdikleri sonucuna vardırmıştır.... Ege havzası hiçbir zaman b ... Tarih Öncesi Ege - George Thomson | İnsanokur ... . Lykia'lılar "...dilbilimsel kanıtlar, bizi Ege'ye gelen Yunanca konuşan göçmenlerin anaerkil etkiler altına girdikleri sonucuna vardırmıştır.... Ege havzası hiçbir zaman bütünüyle Hellenleştirilmemişti. Antik Yunan kültürü üzerine yaptığı çalışmalarıyla bu alanda çok değerli eserler bırakmış olan marksist antropog George Thomson'ın başyapıtıdır "Tarih Öncesi Ege". "tarih öncesi ege ıı". için 101 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Eski yunan toplumu üstüne incelemeler tarih öncesi ege 1. George Thomson. Bronz Çağ -- Yunanistan. (1). Ege Bölgesi -- Tarih. (1). Ege ve eski Yunan tarihi : tarih öncesi çağlardan klasik çağa kadar. Tarih Öncesi Ege hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Ege, Tunç Ça...