acem2019delhi.com

Züleyha'nın Aşk Derdi / Hz. Yusuf Kıssası

Responsive image
Arap Fars ve Türk edebiyatlarında Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Bijen ile Menije gibi muhabbetname, denilen edebi türde yazılan eserlerden biri de Tevrat ve Kuranda kimi farklılıklara karşımıza çıkan Yusuf ile Züleyha hikayesidir. Birçok tefsir kitabında değişik şekillerde yorumlanan ve bazı şairlerinin bir eser içinde ya da aynı adla müstakil eserler yazmalarına neden olan bu hikaye üzerinde gerek Batı, gerekse Doğu dünyasında öteden beri bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Son zamanlarda gerçekleştirilen bu çalışmalardan biri de Yusuf kıssasının birçok bakış açısıyla ele alındığı ve çevirisini sunduğumuz bu yapıttır. Gerçekten de konuya ve kaynaklara hakim olduğu görülen Celal Settari konuyla ilgili Doğuda ve batıda yapılan çalışmaları bir arada toplayarak farklı bir yorum ile bilim dünyasına güzel bir çalışma kazandırmıştır.
YAYIN TARİHİ:
1998-03-01
DOSYA BOYUTU:
9,9
ISBN:
9755745572
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Celal Settari
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Züleyha'nın Aşk Derdi / Hz. Yusuf Kıssası PDF

Züleyha'nın Aşk Derdi / Hz. Yusuf Kıssası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Celal Settari. Okuyabilirsin Züleyha'nın Aşk Derdi / Hz. Yusuf Kıssası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nlatılan Yusuf kıssası, tefsir kitaplarında da halk anlatılarında da değişik biçimlerde aktarılmıştır ... Züleyha'nın Aşk Derdi; Hz. Yusuf Kıssası - Celal Settari... ... . Bazı şairler.. ...edebi türde yazılan eserlerden biri de Tevrat ve Kuranda kimi farklılıklara karşımıza çıkan Yusuf ile Züleyha hikayesidir. "Celal settari" - diğer ürünler. Züleyha'nın Aşk Derdi. 12,00 TL. Yusuf Kıssası Pdf isimli 208 sayfadan oluşan kitap; Celal Settari tarafından yazılmıs ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 21/4/2020 Salı Yusuf Kıssası Pdf ebook oku Züleyha'nın Aşk Derdi & Hz. Züleyha validemizin âkıbeti ve Hz. ** Mesnevi'den Yusuf Züleyha Kıssası**. İşi efgân oluptur aşk elind ... HZ. YUSUF (AS) İLE ZÜLEYHA'NIN AŞKI | İslam ve İhsan ... . Züleyha validemizin âkıbeti ve Hz. ** Mesnevi'den Yusuf Züleyha Kıssası**. İşi efgân oluptur aşk elinden" beyitiyle ifâde eder. Bir derdi olsa, o yüce adı andı mı, derdi hemencecik geçerdi. Yusuf Kıssası). Züleyha'nın Aşk Derdi (Hz. Yusuf Kıssası). Celal Settari. İnsan Yayınları. Pdf Oku kitabı pdf oku Züleyha'nın Aşk Derdi & Hz. Yusuf Kıssası Pdf Oku isimli 208 sayfadan oluşan kitap; İNSAN YAYINLARI yayınevinin 28/4/2020 Salı tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile... Kur'an'da, Yûsuf sûresinde, Mısır azizinin (Tevrat'ta Potifar'ın) "eşi" ve Yusuf'a âşık kadın olarak geçer, adı verilmez Züleyhâ'nın. "Ve gelmiş geçmiş en çetrefil aşk hikâyesi Yusuf ile Züleyhâ... İşte Hz. Celal Settari tarafından kaleme alınan Züleyha'nın Aşk Derdi & Hz. Yusuf Kıssası kitabi pdf isimli kitabı inceleyebilirsiniz. Tevrat ve Kur'an'da farklı şekillerde anlatılan Yusuf kıssası, tefsir kitaplarında da halk anlatılarında da değişik biçimlerde aktarılmıştır. Bazı şairler.. Aziz'in karısı Züleyha, gün geçtikçe serpilip güzelleşen Yusuf'a, tutkuyla bağlanıp aşık olur. Züleyha' nın Hz. Yusuf'a karşı duyduğu aşk tanımsızdır. Bütün servet ve güzelliğini aşkı uğruna feda eder.. Yazar. : Celal Settari. Züleyha'nın Aşk Derdi; Hz. Yusuf Kıssası. bu eserde kıssaların en güzeli olan Yusuf kıssasını (Yusuf ile Züleyha hikâyelerini) ilgi çekici ve doyurucu bir şekilde anlatmaktadır....