acem2019delhi.com

Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt)

Responsive image
"İnsanoğlunun, edep ve fazilet elde edip, üstün bir ahlâka sahip olması pek çok tecrübelere muhtaçtır. İnsan ömrü, o mânaların idrak edilmesine yetmediğinden ve yoğun dünya meşgalesi, kemâl mertebelerini kazanmaya engel olup onun önüne set çektiğinden, hikmet ehli insanlar, mecburen peygamberlerin yaşantılarını, padişahların haberlerini, takva ehli insanların hikâyelerini, sâlih kimselerin alışkanlıklarını, bilge insanların ahlâklarını ve cömert kişilerin davranışlarını kitaplara geçirip yazdılar; kıssaları, tarihî kişilikleri ve rehber kişileri belgelere ve sayfalara kaydettiler. Ta ki feraset sahipleri, geçmişte yaşanlardan ibret alıp davranışlarını ona göre düzenlesinler ve herkes kabiliyetine göre geçmiş olaylardan istifade etsin. "Mehmed Lebîb Efendi, Cevâhir-i Mültekata'yı kaleme alma sebebini bu düşüncelerle dile getirmekte. Arapça, Farsça ve Türkçe eserlerden derlenip bir araya getirilen eser, İslam milletinin kültür ve medeniyet dokusunu inşa etmiş âlimler, mutasavvıflar, şairler, devlet adamları ve ardında eşsiz hikâyeler bırakmış şahsiyetlerle zengin bir hikmet evreni sunmakta. Her meslekten ve her mevkiden çeşit çeşit yüzlerce insan portreleri ve anlatılan birbirinden enteresan olaylar ve bu olaylar karşısında insan zekasının ortaya koyduğu ışıltılar, hayat toprağını bereketlendiren erdemler, insanı mevsimden mevsime sokan haller, yaratışın gökkuşağını andıran bütün renkleri adeta kelimelerden oluşan tablolar halinde, insanlığın zengin tecrübelerini bugüne taşıyor.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-14
DOSYA BOYUTU:
3,52
ISBN:
6055166564
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmed Lebib Efendi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt) PDF

Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmed Lebib Efendi. Okuyabilirsin Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nceleri İslam » Tarih » Cevahir i Mültekata Keşfedilen Cevherler 2 Cilt ... Keşfedilen Cevherler (2 Cilt Takım); Cevâhir-i Mültekata - Mehmed... ... . Ana Sayfa. İslam. Cevahir i Mültekata Keşfedilen Cevherler 2 Cilt. Alış-Veriş Listeme Ekle. Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt). Mehmed Lebîb Efendi Cevâhir-i Mültekata'yı kaleme alma sebebini bu düşüncelerle dile getirmekte. Keşfedilen Cevherler / 2 Cilt. Açıklama. Yorumlar (0). Mehmed Lebîb Efendi Cevâhir-i Mültekata Osmanlı Türkçesinden Hazırlayan: Hasan Karayiğit Farsça ve Arapça'dan Tercümeler: Turgay Şafak... İLGİNÇ ÜRÜNLER. 0535 745 22 02. Menu. Cevahir i Mültekata Keşfedil ... Cevahir-i Mültekata Keşfedilen Cevherler (2 Cilt) ... ... İLGİNÇ ÜRÜNLER. 0535 745 22 02. Menu. Cevahir i Mültekata Keşfedilen Cevherler 2 Cilt. "Mehmed Lebîb Efendi, Cevâhir-i Mültekata'yi kaleme alma sebebini bu düsüncelerle dile getirmekte. Mehmed Lebib Efendi. "İnsanoğlunun, edep ve fazilet elde edip, üstün bir ahlâka sahip olması pek çok tecrübelere muhtaçtır. İnsan ömrü... Ta ki feraset sahipleri, geçmişte yaşanlardan ibret alıp davranışlarını ona göre düzenlesinler ve Mehmed Lebîb Efendi, Cevâhir-i Mültekata'yı kaleme alma sebebini bu düşüncelerle dile getirmekte. Cevahir i Mültekata Keşfedilen Cevherler 2 Cilt. Mehmed Lebib Efendi Büyüyen Ay Yayınları. 9786055166564. 430053. Cevahir i Mültekata Keşfedilen Cevherler 2 Cilt. Ta ki feraset sahipleri, geçmişte yaşanlardan ibret alıp davranışlarını ona göre düzenlesinler ve Mehmed Lebîb Efendi, Cevâhir-i Mültekata'yı kaleme alma sebebini bu düşüncelerle dile getirmekte. Ta ki feraset sahipleri, geçmişte yaşanlardan ibret alıp davranışlarını ona göre düzenlesinler ve " Mehmed Lebîb Efendi, Cevâhir-i Mültekata'yı kaleme alma sebebini bu düşüncelerle dile getirmekte....