acem2019delhi.com

Tasavvuf Tarihi Ders Notları

Responsive image
Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece ‘kendine özgü’ bir metindir. Müellif, bu metni Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinde Tasavvuf Tarihi dersini okuttuğu 1950’li yıllarda öğrenciler için hazırlamış ve teksir yoluyla çoğalttırmıştır. Yalnız metin içindeki bir kısım kayıtlardan, burada özet geçtiği konuları, derslerinde genişleterek işlediği anlaşılıyor.Bu ders notları, Tasavvuf Tarihi dersinin İlâhiyat Fakültesi ders programındaki mütevazı yerini ve dersin hangi şartlar altında işlendiğini gösteren ilgi çekici bir belgedir aynı zamanda. Kemâl Edîb Kürkçüoğlu’nun entelektüel müktesebatının Tasavvuf Tarihi Ders Notları’nda bütün parlaklığıyla yansıdığı da apaçık görülebiliyor. Cümleler bazen aforizma veya daha bizden bir tabirle ‘cevâmiu’l-kelim’ üslubuna bürünüyor ve az kelimeyle çok şey ifade etme kudretine erişiyor.Eser, Yusuf Turan Günaydın tarafından bir giriş ve günümüz okuyucusunun metne nüfuzunu kolaylaştıracak dipnotlar eklenerek yayına hazırlanmış; Mehmet Kurtoğlu’nun kaleme aldığı Kemâl Edîb biyografisiyle zenginleştirilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-14
DOSYA BOYUTU:
8,59
ISBN:
6055166595
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kemal Edib Kürkçüoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tasavvuf Tarihi Ders Notları PDF

Tasavvuf Tarihi Ders Notları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kemal Edib Kürkçüoğlu. Okuyabilirsin Tasavvuf Tarihi Ders Notları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...avvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır ... Tasavvuf Tarihi Ders Notları ... . Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. "Tasavvuf Tarihi Ders Notları". için 9 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 11,00 TL. Sepete Ekle. Tasavvuf tarihi ders notları. Kemal Edib Kürkçüoğlu. Satıcı. Tasavvuf Tarihi Ders Notları Büyüyen Ay Yayınları 9786055166595 Kemal Edib Kürkçüoğlu. 15.30 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları-Büyüyen Ay Yayın ... Tasavvuf Tarihi Ders Notları | bkmkitap.com ... . 15.30 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları-Büyüyen Ay Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. u00A0\u00A0\n schema:hasPart<\/a> < http:\/\/www.worldcat.org\/oclc\/904547932<\/a>> ; # Tasavvuf tarihi : ders notlar\u0131<\/span>\n\u00A0\u00A0\u00A0\n schema:name<\/a> \"Tasavvuf Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. 12.60 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. 16.20 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları - Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. 14.40 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem konuyu özetlemesi hem de yer yer ayrıntıya girmesi bakımından son derece 'kendine özgü' bir metindir. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Kemal Edib Kürkçüoğlu'nun entelektüel müktesebatının Tasavvuf Tarihi Ders Notları'nda bütün parlaklığıyla yansıdığı da apaçık görülebiliyor. 11.76 TL. Tasavvuf Tarihi Ders Notları, tam anlamıyla bir el kitabıdır. Hem k...