acem2019delhi.com

Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et

Responsive image
İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe(r.a) Hazretleri’nin komşularından ayyaş bir genç vardı. Bu genç, sabahtan akşama kadar içer, geceleri de yerinde duramaz, nâralar atıp küfürler savurarak etrafı dayanılmaz derecede rahatsız ederdi.Bir gece gencin attığı nâralar kesilince, İmam sabahleyin gidip gencin başına bir hâl gelip gelmediğini araştırdı. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebû Hanîfe Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishâneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını ricâ etti. Memurlar ancak kefâlet ile serbest bırakabileceklerini söyleyince İmâm-ı Âzam Hazretleri kefil oldu ve sarhoş komşusunu hapisten kurtardı. Durumu öğrenen genç, derhâl İmâm’ın yanına koşup nedâmet gözyaşları döktü. Artık içkiye tevbe ettiğini söyledi. Bundan sonra ona lâyık bir komşu ve talebe olacağına söz verdi. Büyük İmâm, gence şefkatle baktı ve hüzünlü bir sesle:“— Delikanlı; görüyorsun ya, seni gerçekten biz ziyân ettik!Sana ulaşma gayretini gösteremedik. Asıl sen bize hakkınıhelâl et!” dedi.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-14
DOSYA BOYUTU:
12,86
ISBN:
6059869454
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Turgut Buğra Akdoğan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et PDF

Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Turgut Buğra Akdoğan. Okuyabilirsin Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eler. turgut buğra. Satıcı. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler ... Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et ... . Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Memurlar ancak kefalet ile serbest bırakabileceklerini söyleyince İmânvı Azam Hazretleri kefil oldu ve sarhoş komşusunu hapisten kurtardı. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu du ... Sevdiğini Allah'a Emanet Eden Kişi Onu Görmeden Ölmez mi? ... . Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Kitaptaki iyi hece ve zekice düşünceler kayıtsız kimseyi bırakmaz. Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevdiğini Alah'a Emanet Et Sevmediğini Alah'a Havale Et İmam-ı Azam Ebu Hanife(r. a)... 7.70 TL. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Hapishâneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını ricâ etti. Memurlar ancak kefâlet ile serbest bırakabileceklerini söyleyince İmâm-ı Âzam Hazretleri kefil oldu ve sarhoş komşusunu hapisten kurtardı. Sana ulaşma gayretini gösteremedik. Asıl sen bize hakkını helal et!" dedi. Sevdiğini Allah'a Emanet Et Sevmediğini Allah'a Havale Et Kolektif. Sevdiğini Alah'a Emanet Et Sevmediğini Alah'a Havale Et İmam-ı Azam Ebu Hanife(r. a) Hazretleri'nin komşularından ayaş bir genç vardı. Arkadaşları, içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebu Hanife Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishaneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını rica etti. Arkadaşları içki yüzünden kavgaya karışıp hapse atıldığını söylediler. Ebû Hanîfe Hazretleri bu duruma çok üzüldü. Hapishâneye giderek yetkililerden onu serbest bırakmalarını ricâ etti. Murat Ukray. İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe(r.a) Hazretleri'nin komşularından ayyaş bir genç vardı. Bu genç, sabahtan akşama kadar içer, geceleri de yerinde duramaz... Ha...