acem2019delhi.com

BaharistanTahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları

Responsive image
Sanat ve edebiyatın şahdamar isimlerinden Abdurrahman Câmî'nin Baharistan'ı 500 yıldır etkisinden ve gücünden bir şey kaybetmeden kültür ve medeniyet dünyamızda bir yıldız gibi ışıltısını sürdüren eserlerden biri oldu. "Yakın dostlara hikâye, uzaktakilere ise armağan olarak" kaleme alınan eseri Câmî, sekiz cennet bahçesi olarak tasarlamış. Her bir bahçedeki, her mevsime dayanıklı ve her toprakta hayat bulan şakayıklar, iç açıcı renkleri ve kokularıyla reyhanlar dost gönüllere dokuna dokuna edebiyatın ve sanatın iyileştirici gücünü ortaya koyuyorlar. Öyle ki eser kötü niyetli düşüncelerin dikenlerinden, kötü isteklerin çerçöpünden arındırıp insana ter ü taze düşünce alanları ve hakikate muhatap olmanın yollarını gösteriyor. Baharistan Turgay Şafak'ın yaptığı yeni bir tercümeyle yeniden okurların gündemine giriyor.Baharistan'ın bu baskısında Beyânü'l-Hakk Mecmuası'nda 17 sayı tefrika edilen Tâhirü'l-Mevlevî'nin Şukûfe-i Baharistan isimli yazı dizisi de yer almaktadır. Semâ Babuşcu'nun hazırladığı Şukûfe-i Baharistan ilk kez günümüz alfabesiyle okurla buluşuyor.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-14
DOSYA BOYUTU:
8,60
ISBN:
6055166557
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdurrahman Cami
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

BaharistanTahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları PDF

BaharistanTahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdurrahman Cami. Okuyabilirsin BaharistanTahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Abdurrahman Cami tarafından kaleme alınmış Baharistan Tahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları pdf indirme bağlantıları üzerinden indirebilirsiniz ... Baharistan | Anlatı Dizisi ... . Baharistan Tâhirü'l-Mevlevî'den Şukûfe-i Baharistan/Baharistan Tomurcukları. Mecmuası'nda 17 sayı tefrika edilen Tâhirü'l-Mevlevî'nin Şukûfe-i Baharistan isimli yazı dizisi de yer almaktadır. Abdurrahman Cami. Sanat ve edebiyatın şahdamar isimlerinden Abdurrahman Câmî'nin Baharistan'ı 500 yıldır etkisinden ve gücünden bir şey kaybetmeden kültür ve medeniyet dünyamızda bir yı ... Abdurrahman Cami Baharistan: Tahirü'l-Mevlevi'den... ... . Sanat ve edebiyatın şahdamar isimlerinden Abdurrahman Câmî'nin Baharistan'ı 500 yıldır etkisinden ve gücünden bir şey kaybetmeden kültür ve medeniyet dünyamızda bir yıldız gibi... 2018-03-19 yılında yayınlanan Baharistan & Tahirü'l-Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan - Baharistan Tomurcukları , 1. Baskı ve Doğu Klasikleri kategorisinde yer almaktadır. ...Mevlevi'den Şukufe-i Baharistan Baharistan - Tomurcukları - %20 indirimli Sanat ve tefrika edilen Tâhirü'l-Mevlevî'nin Şukûfe-i Baharistan isimli yazı dizisi de yer almaktadır. Baharistan Tâhirü'l-Mevlevî'den Şu...