acem2019delhi.com

Yunus Emre'nin Dostları

Responsive image
Yunus Emre, Türk şiirinin kurucu ismi olan bir şair. Fakat onun misyonunu sadece şairliğiyle sınırlandıramayız. O, sufi kimliğiyle de başta Anadolu olmak üzere Balkanlar ve Orta Asya Türk coğrafyasında da İslâmı geniş kitlelere sevdirip benimsetmede örnek ve önder olmuş bir şahsiyettir. Yunus Emre, bu özellikleriyle yaşadığı çağdan günümüze, toplumun bütün kesimlerini etkilemiş, onlara rehberlik yapmıştır.Yunus Emre bu rehberliğini özellikle Milli Edebiyat döneminde daha belirgin olarak göstermiştir. Batılılaşma rüzgarıyla köklerinden kopan aydınlar, bir kimlik arayışına girdiklerinde Yunus Emre’yle yeniden kendilerini bulmayı başarmışlardır.Bu kitap, işte bu aydınlardan en çok öne çıkanların Yunus Emre ile buluşma hikayelerini anlatıyor. M. Fuat Köprülü’den Sezai Karakoç’a, Rıza Tevfik’ten Mehmet Kaplan’a, Burhan Toprak’tan Nezihe Araz’a çok sayıda ilim erbabı, şair ve yazarın Yunus’u keşfetme, anlama ve ardından onu anlatma hikâyeleri bu kitabın asıl konusunu oluşturuyor. Yunus’un Batılı şarkiyatçılar üzerinde de çok etkili olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kitaba Yunus sevdalısı iki şarkiyatçı isme “Annemaria Schimmel” ve “Anna Masala”ya de yer verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-14
DOSYA BOYUTU:
10,71
ISBN:
6055166601
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Özçelik
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yunus Emre'nin Dostları PDF

Yunus Emre'nin Dostları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Özçelik. Okuyabilirsin Yunus Emre'nin Dostları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


.... Yunus Emrenin Gençliği Ve Hacı Bekdaşı Veli ... Yunus Emrenin Dostları Mustafa Özçelik ... . Tasavvuf yorumunu benimseyen Yunus Emre'nin keskin bir gözlem gücü, derin bir hoşgörü anlayışı var. Miskin Yunus'un sözleri Efgan eder bülbülleri Dost bahçesinin gülleri Koka geldi koka gider. Yûnus Emre'yi yetiştiren, Yûnus Emre'nin kimlik dokusunu ören isim şeyhi Tapduk Emre'dir. Uşda Miskîn Yûnus eydür Tapdug'umuz dost yüzidür İnanmayan işbu söze eydebilsin eytdügini.4. Yunus Emre'nin Dostları en uygun fiyat ve hı ... Yunus Emre Dost Şiiri | Secdem ... .4. Yunus Emre'nin Dostları en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Yunus Emre, Türk şiirinin kurucu ismi olan bir şair. Fakat onun misyonunu sadece şairliğiyle sınırlandıramayız. Yunus Emre, Türk şiirinin kurucu ismi olan bir şair. Yunus Emre, bu özellikleriyle yaşadığı çağdan günümüze, toplumun bütün kesimlerini etkilemiş, onlara rehberlik yapmıştır. 20.40 TL. Girdiklerinde Yunus Emre'yle yeniden kendilerini bulmayı başarmışlardır. Bu kitap, işte bu aydınlardan en çok öne çıkanların Yunus Emre ile buluşma hikayelerini anlatıyor....