acem2019delhi.com

Kur'an' Da Ehl-İ Kitap

Responsive image
Ehl-i Kitab konusu, son yıllarda üzerinde ısrarla durulan gündem maddeleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu noktada Ehl-i Kitabın Müslümanlar karşısında konumu, cennetlik olup olmadıkları gibi hususlar başta tartışılan konulardır. Elinizdeki kitap, Kuran ayetlerinden hareketle Ehl-i Kitab konusuna açıklık getirmeye çalışmakta ve bu çerçevede önemli bir boşluğun giderilmesine katkıda bulunmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
1996-02-01
DOSYA BOYUTU:
7,7
ISBN:
9755741704
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Veli Ulutürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an' Da Ehl-İ Kitap PDF

Kur'an' Da Ehl-İ Kitap harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Veli Ulutürk. Okuyabilirsin Kur'an' Da Ehl-İ Kitap sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arşısında konumu... Kur'an' Da Ehl-İ Kitap ... Ehlisunnnetde - EHLİ KİTAP | A. Ehl-i Sünnete Göre ... . %32. 8,00 TL. - + Sepete Ekle. Kitap Açıklaması. Ehl-i Kitab konusu son yıllarda üzerinde ısrarla durulan gündem maddeleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Daha önceki kutsal kitaplar -Tevrat, İncil ve Zebur- Hazret-i Muhammed'den (sav) haber vermektedir. Bu yüzden ehl-i kitap, Kur'ân-ı Kerim'in ifadesiyle, peygamberimizi kendi evlatları gibi tanıyorlardı. O halde kâfirlerin azgınlığına karşı ... Kitap Ehli ile İlgili Ayetler Kitap Ehli Ayetleri | Kuran Fihristi ... . O halde kâfirlerin azgınlığına karşı üzülme!)deniyor. Burada Ehl-i kitaba kendi kitaplarına uymaları bildirilmiyor mu? CEVAP Hayır. Aksine Kur'an-ı kerime iman edip, ona uymaları emrediliyor. Kur'an Sohbetleri | Ehli Kitap Ne Zaman Kafir Olur? Ehl i Kitap bir kadınla evlenmenin şartları nelerdir? (3/Âl-i İmran 98). ► De ki: "Ey Ehl-i Kitap! (Kur'ân'ın Allah tarafından indirildiğine) şahitlerken, niçin onu eğri göstermeye yeltenerek iman edenleri Allah'ın yolundan alıkoymaya çalışıyorsunuz? Kur'an, ehl-i kitabı Allah'a kulluğa, O'na ortak koşmamaya çağırmakta (3/Âl-i İmrân, 64), müslümanlara da onlarla mücâdelelerinde îtidâli tavsiye etmektedir (29/Ankebût, 46). Allah Kur'an'ı ehl-i kitap... Kur'an-ı Kerim'de Ehl-i Kitap Kavramı. Ehl-i Kitabın İslâm'a Aykırı İnançları. Kur'ân-ı Kerim'in Ehl-i Kitaptan Övdükleri. Müslümanların Ehl-i Kitaba Karşı Davranışlar...