acem2019delhi.com

Dinler Tarihinin Meseleleri

Responsive image
Dinler tarihi alanında akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. Dinler Tarihi araştırmalarındaki tasvirî yaklaşımlara teorik bir zemin kazandırma gayreti ile kaleme alınan bu eser; kutsal, mitoloji, semboller gibi dinî fenomenler üzerine çalışan sosyal bilimleri de ilgilendiren ilginç tespitlerde bulunuyor.Yazara göre, dinler tarihi çalışmaları milattan önce 5. yüzyıla, Greklere kadar uzanan bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte din bilimlerinden olan dinler tarihi, hem dinin hem de bilimin kullandığı kavramların etkisinde bugünlere gelmiştir. Elinizdeki eser de yukarıdaki süreci esas alarak dinlerin kökeni, mahiyeti ve geleceği konusunda yapılan çalışmaları anlamlı bir bütün halinde sunmayı amaçlamaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-18
DOSYA BOYUTU:
12,70
ISBN:
9755748009
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kürşat Demirci
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Dinler Tarihinin Meseleleri PDF

Dinler Tarihinin Meseleleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kürşat Demirci. Okuyabilirsin Dinler Tarihinin Meseleleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...şımların temel mantığından yola çıkarak tartışır ... Dinler Tarihinin Meseleleri %25 İndirimli Kürşat Demirci ... . ...akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. ...akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. Dinler Tarihinin Meseleleri. Dinler tarihi alanında akad ... (PDF) Dinler Tarihinin Meseleleri, İnsan Yay., İstanbul... - Academia.... ... . Dinler Tarihinin Meseleleri. Dinler tarihi alanında akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere... ...akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. ...akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. Dinler Tarihinin Mese...