acem2019delhi.com

Oyun ve Çocuk

Responsive image
Oyunlar kuşaktan kuşağa karşılıksız olarak büyük çocuklardan küçük çocuklara aktarılır. Bu aktarımla birlikte de oyunlar; çocukları, yetişkinleri, bunların yanında farklı toplumları birbirine yaklaştırıp kaynaştırma ve onları sosyalleştirmede önemli bir araç vazifesi görürler. Ayrıca oyunlar, toplumların yaşamlarını konu alan kültürel unsurlarından biri olduğundan toplumların geçmişteki yaşantılarını anlama açısından da incelemeye değer kültürel bir veridir. Çocuklar oynadıkları oyunlarla birlikte gelişir ve oynanan oyunlar da çocukların gelişim dönemleriyle birlikte karmaşıklaşır. Kurallı oyunlar ile çocuklar, aslında hayatın ilk yasalarını öğrenmeye başlarlar. Bu anlamda çocukları oyunsuz, oyunları da çocuksuz düşünmek mümkün değildir. Yetişkin insanlar yaşamlarını sürdürmek ve belli bir gelir elde etmek için nasıl çalışmak zorundaysalar, çocuklar da hayatı öğrenmek için oyun oynamak zorundadırlar. Bu kitapla, oyun ve oyuncak kavramına tarihsel süreciyle bakabilecek; farklı ülkelerde farklı medeniyetlerde oynanan oyunlar arasındaki benzerlikleri görecek ayrıca 113 adet oyunun nasıl oynandığını öğreneceksiniz.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-14
DOSYA BOYUTU:
8,36
ISBN:
6059801720
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Akkaya
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Oyun ve Çocuk PDF

Oyun ve Çocuk harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Akkaya. Okuyabilirsin Oyun ve Çocuk sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...hayatı öğrenir. Çocuk ve oyun. Ayşe İzci ... PDF Çocuk gelişimi ve eğitimi oyun ETKİNLİĞİ-1 ... . Çocuklar niçin oyun oynar hiç düşündünüz mü? Oyun çocuk için gerçek bir ihtiyaçtır ve onun bedensel, psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimi açısından çok önemlidir. Çocuk ve Oyun. 5 Nisan 2019. Oyun oynarken çocuk nasıl öğrenir, nasıl kendini ifade eder? Oyunun çocuğun zihinsel ve sosyal gelişiminde rolü nedir? sorularına cevap bulacaksınız. Çocuk kelimesinin yanına en yakışan keli ... Oyunun Çocuğun Hayatındaki Önemi - Çocuk Aktiviteleri ... . Çocuk kelimesinin yanına en yakışan kelime belki de oyun oluyor. Çocuklar için en uygun hal birlikte oyun oynamaları olarak görülüyor. Çocuk ve oyun adeta ikiz kardeş olarak karşımıza çıkıyor. Çocuk Oyunları. Çocuklar için en iyi bedava online oyunların bir koleksiyonu. sahip olmaktan ideal oyunlar arıyorsanız, en iyi bedava çocuk oyunları koleksiyonu tam olarak aradığınız şeydir. Çocuk Oyunları: Birçok ücretsiz, online çocuk oyunlarımızdan birinde giydirme oyna, bebek bakıcısı olarak çalış ve maceralara çık! Ücretsiz Çocuk Oyunlarımızdan Birini Seç , ve Eğlen. Oyun çocuğun fiziksel gelişimine katkıda bulunur. Oyun sırasında çocuk h...