acem2019delhi.com

Beyaz Geceler

Responsive image
Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-16
DOSYA BOYUTU:
4,39
ISBN:
6057755216
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Beyaz Geceler PDF

Beyaz Geceler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Beyaz Geceler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...larından Dostoyevski'nin 27 yaşında yazdığı Beyaz Geceler, sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür ... Dostoyevski Beyaz Geceler - GittiGidiyor ... . Beyaz geceler ve. Melodram üzerine bir not. Orhan Pamuk. Dostoyevski Beyaz Geceler'i 1848'de yirmi yedi yaşındayken yazıp bir Petersburg gazetesinde yayımladı. Dostoyevski'nin ilk eserlerinden olan "Beyaz Geceler"de hayalperest bir adamın dört günlük aşkını anlatılır. İLK GECE. Sadece gençken yaşanabilecek olağanüstü gecelerden birisidir. Beyaz Geceler. Dostoyevski. Çeviren : Güray Çakmak ... Roman Özetleri: Beyaz Geceler ... . İLK GECE. Sadece gençken yaşanabilecek olağanüstü gecelerden birisidir. Beyaz Geceler. Dostoyevski. Çeviren : Güray Çakmakçı 2017 Klasikleri / 1. ✤. Herkese merhaba! Klasik maratonumun ilk kitabı olan Beyaz Geceler'i Almanya'dayken, bir günde okuyup bitirdim. St. Peterburg'a gidecekseniz mutlaka Beyaz Geceler'i görebileceğiniz bir tarihte gitmenizi tavsiye ederiz. Beyaz Geceler 25 Mayıs tarihinde başlıyor ve 16 Temmuz'a kadar sürüyor. Beyaz Geceler adlı öyküsünde Fyodor Dostoyevski, okuyucuya kitap kapağında da belirtildiği gibi 'bir hayalperestin anılarını' sunuyor. Dostoyevski'nin bu akıcı eseri, bir çırpıda okunacak cinsten. az önce okumayı bitirdiğim dostoyevski nin kısacık romanıdır. roman beyaz geceler ve uysal kız düşsel öyküsüyle 2 kısımdır. ilk dönem eserlerinden olan beyaz geceler, aşk romanı sayılabilir. Öykünün yalnız ve hayalperest anlatıcısı, Petersburg'un "beyaz geceler"inde sokaklarda dolaşırken Nastenka adında bir genç kızla tanışır. Nastenka da bir o kadar yalnızdır. Özellikle "Beyaz Geceler" döneminde 24 saat yaşayan bir cadde burası. St Petersburg, yapıları, geniş cadde ve bulvarları, gece hayatı ve beyaz geceleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. ( kelime). St.Petersburg`u tanıyalım, Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan, Rusya'nın 2., Avrupa'nın 4. büyük şehridir.Kültürel merkez oluşunun yanı sıra zarif binalarıyla da bilinir. Beyaz Geceler - 3'lü Set (Ki...