acem2019delhi.com

Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji Makaleler

Responsive image
Türkiye'de Osmanlı bilimi üzerine yapılan araştırmalar akademik olarak 1955'e kadar götürülse de henüz çok yenidir. Aşağı yukarı son 20 yıldır Osmanlı bilimi üzerine önemli çalışmalar yapılmış ve bu araştırmalarla Osmanlı bilimi hakkındaki genel kanılar yavaş yavaş değişmiştir. Özellikle Osmanlıların Batı'yı yeterince takip etmediği gibi sadece yenileşme hareketlerine bakılarak yapılan değerlendirmeler, Osmanlı biliminin genel çerçevesini çizmekten uzaktır. Bilim tarihi çalışmaları, bize, uygarlıkların başarılarının büyük ölçüde bilimsel ve kültürel hareketlere bağlı olduklarını göstermektedir. 600 yıllık bir dünya imparatorluğu olmayı başarabilmiş olan Osmanlı'nın bilimde başarısız olduğunu söylemek bu anlamda olanaksızdır. Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji adını verdiğimiz bu kitap, Türkiye'de bu alanda çalışan bilim tarihçilerinin araştırmalarını derleyen bir çalışmadır ve bir kısmı yayımlanmış makalelerden oluşmaktadır. Çalışmanın amacı bu alanda yapılan araştırmaları ve sonuçlarını genel okuyucuya ulaştırmaktır. Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, Osmanlı bilimi üzerine genel yazıları içermekte ve Bilim ve Felsefeye Genel Bir Bakış başlığını taşımaktadır. İkinci bölüm, Osmanlılarda Matematiksel Bilimler (Matematik, Astronomi ve Fizik) konusuna ayrılmıştır. Üçüncü bölüm ise, Osmanlılarda Coğrafya, Jeoloji, Tıp ve Teknoloji konularını içermektedir.
YAYIN TARİHİ:
2010-11-01
DOSYA BOYUTU:
3,90
ISBN:
6053953449
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji Makaleler PDF

Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji Makaleler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji Makaleler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ji - Makaleler. Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji: Makaleler kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji; Makaleler... | vamoskitap.com ... . kitapları ve Nobel Yayın Dağıtım baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Sayfalar. ANA SAYFA. TEKNOLOJi MAKALELER. Evden para kazan. Osmanlı İmparatorluğu'nda bilim ve teknoloji. Osmanlılar çok büyük ve geniş kütüphaneler kurdular. ...bu alanda çalışan bilim tarihçilerinin araştırmalarını derleyen bir çalışmadır ve bir kısmı yayıml ... Osmanlı Devletinde Bilim ve Teknoloji Alanındaki Gelişmeler - İlk ve... ... . ...bu alanda çalışan bilim tarihçilerinin araştırmalarını derleyen bir çalışmadır ve bir kısmı yayımlanmış makalelerden ulaştırmaktır.Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji üç ana bölümden oluşmaktadır. We've gathered our favorite ideas for Osmanlılarda Bilim Ve Teknoloji Makaleler, Explore our list of popular images of Click Images to Large View Osmanlılarda Bilim Ve Teknoloji Makaleler. Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji adını verdiğimiz bu kitap, Türkiye'de bu alanda çalışan bilim tarihçilerinin araştırmalarını derleyen bir çalışmadır ve bir kısmı yayımlanmış makalelerden... Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji adını verdigimiz bu kitap, Turkiye'de bu alanda calısan bilim tarihcilerinin arastırmalarını derleyen bir calısmadır ve bir kısmı yayımlanmıs makalelerden... Osmanlılarda Bilim ve Teknoloji adını verdiğimiz bu kitap, Türkiye'de bu alanda çalışan bilim tarihçilerinin araştırmalarını derleyen bir çalışmadır ve bir kısmı yayımlanmış makalelerden... Yavuz Unat. Türkiye'de Osmanlı bilimi üzerine yapılan araştırmalar akademik olarak 1955'e kadar götürülse de henüz çok yenidir. Aşağı yukarı son 20 yıldır Osmanlı bilimi üzerine önemli çalışmalar... Ana Sayfa » Makalelerimiz ...