acem2019delhi.com

Geleneksel Edebiyat Teorisi

Responsive image
Günümüzde edebi tenkidin bir çeşit Babil kulesi olduğu şeklindeki söz, nisbetten doğru olarak söylenmiştir. Hatta daha doğru bir ifadeyle, sadece edebi tenkidin değil akıl binasının tamamının bir Babil Kulesi olduğu da söylenebilir. Bunu doğru olarak kabul ettiğimiz takdirde, şu önemli sorunun sorulması gerekir. Muhtelif eslerin sebep olduğu karışıklıktan nasıl kurtulabiliriz.Bu sorunun cevabını, kendisinden birçok sonuç çıkarılabilecek ve değişik manalarda yorumlanabilecek olan babil mecazında bulmak gerekir. Açıkça insan kuleyi terk etmeye ve bela insanlara verilmeden önce geçerli olan tek dil ve tek konuşmayı tekrar öğrenmeye çalışmalıdır. Hürriyetin geçerli ve tatbik edilebilir manasını bulmak için yönümüzü tarihleri belli olsun veya olmasın mana ve ehemmiyet bakımından ebedi değere sahip çok eski efsaneleri ele alan Tekvin kitabındaki bu konuyla ilgili hikayeye çevirmemiz gerekir. Böyle bir teklif her ne kadar mantıksız gibi gözükebilirse de mırıldanma ve homurdanmalarla baskı altına alınan, fakat hala daha evvel vaad edilmiş olan saf lisanın ümidini taşıyanlar tarafından incelenmeye üzerinden durulmaya değer. Geleneksel görüşün büyük ustalarından olan Coomaraswamy'nin edebiyatla ilgili gündeme getirdiği görüşler ezeli hikmet ve Logos çerçevesinde meydana getirilen eserlerin anlaşılmasında önemli bir yere sahiptir. Bu kitap, geleneksel görüşleri birer teori olarak ele alan ve bunlara dair analizler yapan özgün makalelerden meydana gelmektedir.
YAYIN TARİHİ:
1998-12-01
DOSYA BOYUTU:
6,43
ISBN:
9755742425
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ray Livingston
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Geleneksel Edebiyat Teorisi PDF

Geleneksel Edebiyat Teorisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ray Livingston. Okuyabilirsin Geleneksel Edebiyat Teorisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i gündeme getirdiği Bu kitap geleneksel görüşleri birer teori olarak ele alan ve bunlara dair analizler yapan özgün ... Geleneksel Edebiyat Teorisi Fiyatı ... ... 9799755742426. 471674. Geleneksel Edebiyat Teorisi. İnsan Yayınları. 12.41. Bu kitap, geleneksel görüşleri birer teori olarak ele alan ve bunlara dair analizler yapan özgür makalelerden meydana gelmektedir. ×. Geleneksel edebiyat teorisi. Tür: Edebiyat İncelemesi. Üye girişi yapın. Bu kitap, geleneksel görüşleri birer teori olarak ele alan ve bunlara dair analizler yapan özg ... İnsan Yayınları İnternet Sitesi | Geleneksel Edebiyat Teorisi ... . Üye girişi yapın. Bu kitap, geleneksel görüşleri birer teori olarak ele alan ve bunlara dair analizler yapan özgür makalelerden meydana gelmektedir....