acem2019delhi.com

Notre-Dame’ın Kamburu

Responsive image
Güzellikle çirkinliğin, iyilikle kötülüğün, merhametle zulmün, saflıkla tutkunun yolları kesişiyor.Notre Dame Kilisesi’nin kapısına bırakılan kimsesiz bebeği himayesine alan Papaz Frollo, bebeğe Quasimodo adını verir ve onu büyütür.Küçük bir çocukken Çingeneler tarafından kaçırılan Esmeralda ise güzelliğiyle çevresindekileri büyülemekte ve herkesin gözünü kamaştırmaktadır. Quasimodo Esmeralda’yı görür görmez âşık olur ve onu kaçırmaya çalışır. Ne yazık ki Esmeralda’nın gönlü sırtındaki kamburla alay konusu olan Quasimodo’da değil, onu Quasimodo’nun elinden kurtaran Yüzbaşı Pœbus’tadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, tüm yasaklara ve kurallara rağmen Papaz Frollo da Esmeralda’ya tutkundur. İşte bu engellenemeyen tutku yüzünden Esmeralda’nın başına gelmeyen kalmayacak; bu üç farklı aşkın merkezinde yer alan genç kız, işlemediği bir suçla itham edilip türlü zorluklarla yüzleşmeye mecbur kalacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-25
DOSYA BOYUTU:
5,54
ISBN:
9755098258
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Victor Hugo
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Notre-Dame’ın Kamburu PDF

Notre-Dame’ın Kamburu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Victor Hugo. Okuyabilirsin Notre-Dame’ın Kamburu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ws "I Love You Quasimodo See more of Notre Dame'ın Kamburu Müzikali on Facebook ... Notre Dame'ın Kamburu Tema, Konu, Zaman... - derskonum.com ... . XX. yüzyıl Paris'inde Notre-Dame Kilisesi'nin ön avlusundaki kerevete, kimsesiz bebekler bırakılırdı. Notre-Dame'ın Kamburu aynı zamanda Paris kentinin romanıdır. Fransa'nın Paris şehrindeki tarihi Notre Dame Katedrali'ndeki büyük yangından sonra akıllara Victor Hugo'nun Notre Dame Kamburu romanındaki Quasimodo karakteri geldi. Peki Quasimodo kimdir? Diğer Adları: The Hunchback of Notre Dame. Yayın Tari ... NOTRE-DAME'IN KAMBURU - Özet ve... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Peki Quasimodo kimdir? Diğer Adları: The Hunchback of Notre Dame. Yayın Tarihi: 16 Mart 1997. 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. 1831 yılında yayımlanan romanı Notre Dame'ın Kamburu klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alır. ...hep yanında bulundurduğu, görünüşü ile insanların zavallı gözü ile baktığı Kambur Quasimodo'ya olan sevgisini ve koruma Notre Dame'ın Çan Odası Quasimodo olanlara seyirci kalmayacaktır. Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; Notre Dame'in Kamburu Müzikali, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa'nın ruhani ve dini lideri... Notre Dame'ın Kamburu - Konusu. Genç çingene kızı Esmeralda, Mucizeler avlusuna yolu düşen Kurtarıcısı Nötre Dame kilisesinin son derece çirkin fakat çok yufka yürekli zangocu Quasimodo'dur. Notre Dame'ın Kamburu en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Kitap Açıklaması. 19. yüzyılın başlarında bakımsızlığından ötürü Notre Dame Katedrali yıkılmak istenir. Görevi çanları çalmaktır. Kilisedeki çan yüzünden kulağı sağır olur. Kuasimodo'nun sırtında bir kamburu vardır. Gözünün biri de büyüktür. Bir festival düzenlenir....