acem2019delhi.com

Türkiye'de Yönetim Geleneği Kurumlar, Sorunlar Ve Yeniden Yapılanma Arayışları

Responsive image
Küreselleşme eğilimleri ve tartışmaların yoğunlaştığı bir dönemde Türkiyede siyasi ve idari reform talepleri, bütün toplum kesimlerinin gündeminin baş köşesine yerleşmiştir. Siyasal partilerin tüzüklerine, hükümet programlarına, sivil toplum örgütlerinin ve tüm toplumun gündemine girmiş bulunan idari reform talepleri etkin, rasyonel, seffaf, üretken, yetki ve sorumlulukları merkezden yerel birimlere artarılmaş bir idarenin kurulmasını gerektirmektedir. Yeniden yapılanma tarytışmalarının ve bu alandaki çabaların yoğunlaştığı bir dönemde yayınlamakta olduğumuz bu kitap, Türkiyenin yönetim geleneğini ve yapısını çeşitli yönleriyle ortaya koymaktadır. Birinci Bölümdeki yazılar yönetim geleneğimizin tarihsel arka planı, geçmişi, kurumları ve tevarüs ettiğmiz sorunlarını ele almaktadır. İkinci bölümde Cumhuriyet idaresiyle ilgili yazılara yer verilmiştir. Üçüncü Bölümünde ise yeniden yapılanma tartışmalarına, önerilere ve arayışlara ilişkin yazılar bulunmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
1998-01-01
DOSYA BOYUTU:
12,34
ISBN:
9757105090
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkiye'de Yönetim Geleneği Kurumlar, Sorunlar Ve Yeniden Yapılanma Arayışları PDF

Türkiye'de Yönetim Geleneği Kurumlar, Sorunlar Ve Yeniden Yapılanma Arayışları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Türkiye'de Yönetim Geleneği Kurumlar, Sorunlar Ve Yeniden Yapılanma Arayışları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...-i Belediye", Türkiye'de Yönetim Geleneği, Kurumlar, Sorunlar ve Yeniden Yapılanma Arayışları ... Türkiye'de Yönetim Geleneği Komisyon ... ... Yayınevinin Diğer Kitapları. Kanunlar Işığında Yönetim İlkeleri "Asafnâme".