acem2019delhi.com

Mesnevi-i Şerif Şerhi 9

Responsive image
Mutasavvıf, şair, bestekâr Ahmet Avni Konuk (1868-1938), Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde tasavvuf sahasında yetişen en verimli müelliflerdendir. Çeşitli devlet hizmetlerinde bulunan ve Mesnevîhân Es’ad Dede’den Mesnevî okuyup icazet alan Konuk ,yazmış olduğu çok sayıda değerli esere, musiki ve edebiyattaki vukufiyetine rağmen,mahviyeti dolayısıyla zamanında çok az tanınabilmiştir. Başta Mesnevî Şerhi, Fîhi mâ fih, et-Tedbirâtu’l-ilahiyye, Lemeat, Risale-i Sipehsâlâr, İnsan-ı Kâmil tercümeleri gibi geride çok sayıda çalışma bırakmıştır. Elinizdeki Mesnev-i Şerhi, AvniKonuk’un başyapıtıdır.Mevlana Celaleddin Rumi’nin tüm çağlara ve bütün insanlığa hitap eden muazzam eseri Mesnevî üzerine yapılmış olan bu şerh,daha önce kaleme alınan Türk ve Hind şârihlerinin eserleri incelenerek ve Şeyhü’l Ekber İbn Arabî’nin görüşleri de dikkate alınarak yazıldığı için,en etraflı ve en yetkin Mesnevî şerhidir.
YAYIN TARİHİ:
2008-01-09
DOSYA BOYUTU:
7,71
ISBN:
9759173555
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mevlana
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mesnevi-i Şerif Şerhi 9 PDF

Mesnevi-i Şerif Şerhi 9 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mevlana. Okuyabilirsin Mesnevi-i Şerif Şerhi 9 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kmıştır. Başta Mesnevî Şerhi, Fîhi mâ fih, et-Tedbirâtu´l-ilahiyye, Lemeat, Risale-i Sipehsâlâr, İnsan-ı Kâmil tercümeleri gibi geride çok sayıda çalışma bırakmıştır ... Mesnevi-i Şerif Şerhi Cilt: 9 Mevlana Celaleddin Rumi ... . Başta Mesnevî Şerhi, Fîhi mâ fih, et-Tedbirâtu'l-ilahiyye, Lemeat, Risale-i Sipehsâlâr, İnsan-ı Kâmil tercümeleri gibi geride çok sayıda çalışma Elinizdeki Mesnev-i Şerhi, Avni Konuk'un başyapıtıdır. Çeşitli devlet hizmetlerinde bulunan ve Mesnevîhân Esad Deded... Detaylı Bilgi için : Mesnevi-i Şerif Şerhi 9 Yazar : Mevlana Celaleddin-i Rumi. 9786054208241. 543245. Mesnevi-i Ş ... Mesnevî-i Şerîf Şerhi (1-9 Beyit) - YouTube ... . Çeşitli devlet hizmetlerinde bulunan ve Mesnevîhân Esad Deded... Detaylı Bilgi için : Mesnevi-i Şerif Şerhi 9 Yazar : Mevlana Celaleddin-i Rumi. 9786054208241. 543245. Mesnevi-i Şerif Şerhi Cilt: 9. Kitabevi Yayınları. Sepete Ekle. Mesnevi'den Seçme Hikayeler. Mevlana Celaleddin Rumi. Birey Yayıncılık. Başta Mesnevî Şerhi Fîhi mâ fih et-Tedbirâtu'l-ilahiyye Lemeat Risale-i Sipehsâlâr İnsan-ı Kâmil tercümeleri gibi geride çok sayıda çalışma bırakmıştır. Mesnevi-i Şerif (Tam Metin). 38,50 TL....