acem2019delhi.com

Güçlenen İslam'in Yankıları

Responsive image
Bugün Müslümanların yaşadığı yörelerde, yaygın bir hareketlilik ve canlılık göze çarpmaktadır. Kimi yerde islami hareket kitlesel boyut kazanıp iktidara yönelmişken, birçok yerde de etkinlik alanını genişletme çabası içine girmiş ve bu arada sayısız komplolar ve baskılarla karşılaşmıştır.İslami hareketin temel kavramları; hareketi -olumlu veya olumsuz yönde- etkilemiş olan şahsiyetlerin düşünsel ve eylemsel tutarlılıkları veya tutarsızlıkları; İslami hareketin bugün karşı karşıya olduğu bir takım sorunlara önerdiği veya önerebileceği çözümlerin sağlıklı olup olmaması gibi konuları ele alıp tartışması bu kitabı bizim için önemli kılmaktadır.Kitap'ta Amerikalıların İslamı nasıl algıladıklarına ilişkin bir bölüm, İmam Humeyni, Seyyid Kutup, Muammer Kaddafi, Ali Şeriati, Muhammed İkbal ve Mevdudi üzerine yapılmış biyografik çalışmalar ve Müslüman kökenli bazı araştırmacıların İslami uyanışa ilişkin makaleleri yer almaktadır.Bu kitabı, Müslümanların yalnızca içe dönük bir bilgilenme ve tanıma ile yetinmelerinin mümkün olmadığı; belli merkezlerde kendileri hakkında üretilen eleştiri, değerlendirme ve tezleri sağlıklı yöntemlekrle, güçlü bir şekilde cevaplandırıp çürütmeleri gerektiği, Batı emperyalizmine ve uzantılarına karşı bir mücadele verilmesi söz konusu ise Batılıların Müslümanları nasıl gördüğünü ve değerlendirdiğini bilmenin zorunlu olduğu düşüncesi ile takdim ediyoruz.
YAYIN TARİHİ:
DOSYA BOYUTU:
12,2
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
John L. Esposito
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Güçlenen İslam'in Yankıları PDF

Güçlenen İslam'in Yankıları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır John L. Esposito. Okuyabilirsin Güçlenen İslam'in Yankıları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...evi. : Yöneliş Yayınları. Güçlenen İslam'ın Yankıları - John L ... Güçlenen İslam'ın Yankıları ... . Esposito. Sunuş Bugün Müslümanların yaşadığı bütün bir coğrafyada -özellikle geçmiş dönemlerle kıyaslandığında- yaygın bir hareketlilik ve canlılık göze... Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Müslümanların siyasal yaşamlarında İslam'ın yeniden ağırlık kazanması, basın, iletişim araçları, konferanslar ve birçok basılı eserin gündemni oluşturdu. Güçlenen İslam'in Yankıları Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunu ... Güçlenen İslam'ın Yankıları | bkmkitap.com ... . Güçlenen İslam'in Yankıları Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? Güçlenen İslam'in Yankıları Kim Tarafından Yazıldı? Hakkında bilgi edindiğiniz bu eser yazar John L. Esposito tarafından yazılmıştır. Güçlenen İslam'ın yankıları. Yazar. John L. Esposito. "Güçlenen islam yankıları". için 19 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Sepete Ekle. Güçlenen islam'ın yankıları. John L.esposito. Satıcı. İslamofobi. 32,00 TL. Oxford İslam Sözlüğü. Bosna Mucizesi Konuşmalar. Modernlik ve Çağdaş islam Düşüncesi. Bugün müslümanların yaşadığı yörelerde, yaygın bir hareketlilik ve canlılık göze çarpmaktadır. Kimi yerde islami hareket kitlesel boyut kazanıp iktidara yönelmişken... kitaphanen.com´da uygun fiyata Yöneliş Yayınları markalı Güçlenen İslam'ın Yankıları 5556623471255 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi. Güçlenen İslam'ın Yankıları. Yeni. Ücretsiz Kargo. 10.70 TL. Sunuş Bugün Müslümanların yaşadığı bütün bir coğrafyada -özellikle geçmiş dönemlerle kıyaslandığında- yaygın bir hareketlilik ve canlılık göze çarpmaktadır. 15 TL. Güçlenen İslam'in Yankıları, John L. Esposito. Bugün Müslümanların yaşadığı yörelerde, yaygın bir hareketlilik ve canlılık göze çarpmaktadır. Güçlenen İslam'ın Yankıları Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Güçlenen İslam'ın Yankıları Pdf İndir. İsl...