acem2019delhi.com

Turizm İşletmeciliği

Responsive image
Turizm, Türkiye'nin gündemini sürekli meşgul eden önemli konu başlıklarından biridir. Turizm bir yandan uluslararası ilişkiler, dış ticaret, küresel siyaset gibi ana konuların bir bileşeni olarak en üst düzey temasların gündemini oluşturmakta; diğer yandan da ülkeleri ve insanları ekonomik, kültürel, sosyal, çevresel, politik bakımlardan derinden etkilemeye devam etmektedir. 20. yüzyılda, önceki asırlarla mukayese edilemez derecede hızlanan ve kolaylaşan insan hareketliliği günümüzde temel insani haklardan biri olarak benimsenmiştir. Turizm, Türkiye gibi dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler liginde en üst sıraları hedefleyen bir ülkede daha iyi anlaşılmalıdır. Teori ve uygulaması ile turizmi temel düzeyde tanıtmak bu kitabın temel amacıdır. On iki bölümden oluşan bu kitap; turizmin önemini, tarihini, geleceğini, insanların seyahate ilgilerini, endüstriyel katmanlarını (ulaştırma, konaklama, tur operatörlüğü-seyahat acenteliği, çekim merkezleri ve etkinlikler), işletmeciliğini, kamusal yönlerini ve ziyaretçilerin yönetimini açıklamaktadır. Bu kitap; Türkçe eğitim veren kurumlarda Turizme Giriş, Temel/Genel Turizm, Turizm Endüstrisine Giriş, Turizm İşletmeciliği, Turizmin Temelleri gibi isimler altında verilen derslerde temel kaynak olarak kullanılabilecek niteliktedir. Sa-dece öğrenciler için değil, turizm olgusunu ve endüstrisini tanımak isteyen herkesin başucu eseri olarak kullanabileceği bir kaynaktır. Bunlarla birlikte kitap, turizm uygulayıcılarının (yatırımcı ve işletmecilerin) ve kamuda turizmle ilgili karar vericilerin bilgi gereksinimlerini karşılamak gibi bir amaç da taşımaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2016-09-29
DOSYA BOYUTU:
9,78
ISBN:
6053204879
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Stephen J. Page
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Turizm İşletmeciliği PDF

Turizm İşletmeciliği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Stephen J. Page. Okuyabilirsin Turizm İşletmeciliği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Türkiye turizm sektöründe iyi yetişmiş eğitimli ve dil bilen personel açığı bulunmaktadır ... Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü... - Basarı Sıralamaları ... . Yiyecek İçecek İşletmeciliği Dersi Kapsamında Otel Ziyareti Gerçekleştirildi. 19. Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğrencilerinin Güral Sapanca Oteline Ziyareti. ...Ürün Yönetimi ve Ürün Farklılaştırma, Turizm Sosyolojisi, İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Kat Hizmetleri, Tur Operatörlüğü ve Seyahat Acenteliği, Ziyafet Servis Yönetimi, Otel İşletmeciliği, Mutfak. Çalışma Alanları: Turizm işletmeciliği ve otelcilik mezunları daha çok otellerde ve turizm ... Turizm İşletmeciliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi ... . Çalışma Alanları: Turizm işletmeciliği ve otelcilik mezunları daha çok otellerde ve turizm sektöründe çalışırlar. Teknolojinin ilerlemesi insanların boş zamanlarının ve ulaşım olanaklarının artmasına yol açmıştır. Devamını Oku. CUM 24 Ocak. Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğrencilerinin Dikkatine. (Güncel) 2019-2020 Güz Dönemi Turizm İşletmeciliği Bölümü Final Sınav Takvimi. Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü'nün amacı; kaliteli eğitim olanakları sağlayarak, uluslararası düzeyde rekabet edebilecek turizm yöneticileri yetiştirmektir. Kazanılan Derece. TURİZM İŞLETMECİLİĞİ alanında Lisans Derecesi. Kabul Koşulları. Turizm İşletmeciliği Bölümü güncel müfredatına ulaşmak için tıklayınız. Program Dili: Türkçe. Turizm İşletmeciliği Taban Puanları 2019 ve Turizm İşletmeciliği Başarı Sıralamaları 2019 açıklandı. Sizler için düzenlediğimiz puanlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunlarının iş bulma ve meslek edinme imkanları eğitim-öğretim programlarında yer alan derslerin pratiğe uygulanabilirliği ve kullanılabilirliği nedeniyle oldukça geniştir. 3+0. 3.0. PZL251. Tourism Marketing (Turizm Pazarlaması) (ENG). Zorunlu Dersler. 3+0. 3.0. TRZ474. Turizm İşletmeciliği Bitirme Çalışması. Zorunlu Dersler. 2+4. Kamu sektöründe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışma olanakları da vardır. Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı'nda eğitim, teorik ve pratik olarak sürdürülür. Yedi bölüm ve yirmibir alt bölümden oluşan bu kitap, yirmibir yazarın katkısı ile hazırlanmıştır. Kitapta: işletmecilik, turizm işletmeciliği, otel işletmeciliği, otel dışı konaklama tesisleri işletmeciliği... 2019 yılı için Turizm İşletmeciliği bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosunun yer aldığı sayfamız. 2019 Yılı Turizm İşletmeciliği Başarı Sıralamaları ve Taban Puanları. Üniversite Adı....