acem2019delhi.com

6-8 Ekim Olayları Anatomisi

Responsive image
6-8 Ekim Olayları sürecinde Kurban Bayramında insanî bir gayret ve hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine bir parça kurban eti ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken; bir grup PKK/HDP’li tarafından yolları kesilen İLİM-DER gönüllüsü 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşları da linç edileceklerini anlamaları üzerine kaçarak kurtulmaya çalışmışlardı. Sığındıkları ev sahibi kadın kapıyı kırmaya çalışan PKK’lilerin saldırısından dolayı defalarca tüyler ürperten bir yalvarışla güvenliği sağlamakla görevli polisleri arayıp yardım talebinde bulunmasına rağmen (FETÖ’cü olup olmadığı araştırılması gereken) polisler yardım taleplerini cevapsız bırakmıştır. Dolayısıyla polislerin bilgisi dâhilinde gerçekleşen bu saldırı sonucunda PKK/HDP’liler Kürd geleneğindeki hane dokunulmazlığını ihlal ederek Yasin Börü ve arkadaşlarını silah, sopa, keser ve satırlarla yaralamış, yaralı halleriyle üçüncü kattan aşağı atmış, taş ve sopalarla kafataslarını parçalamış, naaşlarına benzin dökerek yakmış ve üzerinden otomobille geçerek kafatasını ezmişlerdir. 6-8 Ekim Olaylarında sığındıkları ev sahibesi kadının himayesini tanımayıp haneye tecavüz ederek 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilme sürecini de zaman ve mekân bağlantılarıyla araştırmamızın konusu içerisinde teferruatlı bir şekilde özellikle incelemeye çalıştık.Araştırmamızın konusu, devletin kurucu unsurlarından biri olan Kürdlerin; Cumhuriyet sonrası Kemalistlerin yürüttüğü asimilasyon ve inkâr politikalarıyla yok sayılarak maruz kaldıkları baskı ve katliamların bir benzerinin, şimdilerde eline güç ve imkân geçen bir örgütün/PKK’nin, FETÖ desteğiyle 6-8 Ekim olaylarında meydana getirdiği vahşet dolu eylemler ve bu eylemlerin toplumda oluşturduğu etkilerdir.Kitabımızın birinci bölümünde Kobanê olaylarını tırmandıran süreci, ikinci bölümde (PKK ve HDP yetkililerinin eylem çağrılarıyla) sokağa dökülen eylemcilerin, güvenliği sağlamakla mükellef organların bilgisi dâhilinde 6-8 Ekim’de yaptığı vahşet dolu eylemleri il ve ilçe bazında tasnif ederek ele aldık. Üçüncü bölümünde ise olaylar sonrası tarafların ve diğer yetkililerinin yaptıkları açıklamalara yer verdik. Araştırmamız kişisel kanaat ve değerlendirmelerimizin yer aldığı sonuç kısmı ile nihayete ermiştir.
YAYIN TARİHİ:
2016-09-29
DOSYA BOYUTU:
5,66
ISBN:
6054772780
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muhammed Kahraman
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

6-8 Ekim Olayları Anatomisi PDF

6-8 Ekim Olayları Anatomisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muhammed Kahraman. Okuyabilirsin 6-8 Ekim Olayları Anatomisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...im Olayları Anatomisi. Size haber verelim ... 6-8 Ekim Olayları Anatomisi Muhammed Kahraman ... . %10. 6-8 Ekim Olayları Anatomisi. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme: 32 dakika önce idefix. Politik Akımlar - Hareketler. 6-8 Ekim Olayları Anatomisi. 6-8 Ekim Olayları Anatomisi. Yeni. Ücretsiz Kargo. 16.67 TL. 6-8 Ekim Olayları sürecinde Kurban Bayramında insanî bir gayret ve hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine bir parça kurban eti ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken; bir grup PKK/HDP'li tarafından... 6-8 EKİM OLAYLARI ANATOMİSİ kitabı ... 6-8 Ekim Olayları Anatomisi - Muhammed Kahraman ... ... 6-8 EKİM OLAYLARI ANATOMİSİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. MUHAMMED KARAMAN kitapları ve ETİKET 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Etiket Yayınları Yayınevine ait 6-8 Ekim Olayları Anatomisi kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. 15 TL. 6-8 Ekim Olayları sürecinde Kurban Bayramında insanî bir gayret ve hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine bir parça kurban eti ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken; bir grup PKK/HDP'li tarafından......