acem2019delhi.com

İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi : Fransız İcra Görevliliği Modeli

Responsive image
Fransız hukukunda icra görevlisi hukukumuza nazaran oldukça farklı bir statüye sahip olup serbest meslek esasları çerçevesinde teşkilatlanmıştır. Bununla beraber icra görevlisi, bakanlıkça yetkilendirilen bir adalet yardımcısı ve kamu görevlisidir. Çalışmamızda Fransız hukukundaki icra görevlisi; statüsü, faaliyetleri, hakları, yükümlülükleri ve sorumluluğu dahil olmak üzere çeşitli açılardan incelenerek sunulmuş ve hukukumuz bakımından önem arz edebilecek noktalar ortaya konulmuştur. Çalışmanın konusu her ne kadar Türk hukukuna yabancı görünse de konunun içeriği hukukumuz bakımından da ilgi çekici ve yararlıdır. Bu bağlamda, Fransız hukukundaki düzenlemeler nazara alınarak Türk icra teşkilatının kötü işleyen yönlerine ilişkin çözüm önerilerine yer verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-09
DOSYA BOYUTU:
11,85
ISBN:
6051527086
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Emin Alpaslan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi : Fransız İcra Görevliliği Modeli PDF

İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi : Fransız İcra Görevliliği Modeli harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Emin Alpaslan. Okuyabilirsin İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi : Fransız İcra Görevliliği Modeli sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rçevesinde teşkilatlanmıştır. Bununla beraber icra görevlisi, bakanlıkça yetkilendirilen bir adalet yardımcısı ve kamu görevlisidir ... İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi: Fransız İcra Görevliliği Modeli ... . Ürün Sepetinize Eklendi! İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi: Fransız İcra Görevliliği Modeli. ...Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medenî Usûl ve İcra İflâs Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi İCRA DAİRELERİNİN ÖZERKLEŞTİRİLMESİ: FRANSIZ İCRA GÖREVLİLİĞİ MODELİ. Bu bağlamda, Fransız hukukundaki düzenlemeler nazara alınarak Türk icra teşkilatının kötü işleyen yönlerine ilişkin çözüm ön ... İcra Dairelerinin Özerkleştirilmesi : Fransız İcra Görevliliği Modeli ... . Bu bağlamda, Fransız hukukundaki düzenlemeler nazara alınarak Türk icra teşkilatının kötü işleyen yönlerine ilişkin çözüm önerilerine yer verilmiştir.(TANITIM YAZISI). ...KOŞULLAR, MESLEĞİN YÜRÜTÜLME BİÇİMLERİ VE MESLEK KURULUŞLARI I. MESLEĞİN TARİHÇESİ VE ÖNEMİ A. Mesleğin Tarihçesi B. İcra Görevlisinin İcra Teşkilatındaki Yeri ve Önemi...