acem2019delhi.com

Yüksek Ökçeler

Responsive image
Ömer Seyfettin, konusunu günlük olaylardan, hatıralardan, tarih, masal ve efsaneden alan etkileyici hikâyeler yazmış, özellikle konu ve kahramanlarını Türk-İslam tarihinden aldığı çok sayıda hikâyesiyle milli bilincin uyanmasında son derece etkili olmuştur. Edebiyat alanındaki ününü 1911’de Genç Kalemler dergisinde yayımlanan hikâyeleriyle kazanan Ömer Seyfettin, edebiyat uzmanlarınca Türk hikâyeciliğinin Maupassant’ı olarak değerlendirilmektedir. Yüksek Ökçeler’de görmeye değil, bakmaya odaklanmış insanlar vardır. Zihinlerini çevrelerinde ne olup bittiğini kavramaya kapatmıştır bu insanlar. İyi ve doğru görünen yanlışların üzerine mi gidilmelidir, yoksa Hatice Hanım gibi cehaletin mutluluğu mu tercih edilmelidir? Kitapta “Yüksek Ökçeler” hikâyesinin yanı sıra Ömer Seyfettin’in "Dünyanın Nizamı", "Bekârlık Sultanlıktır", "Türkçe Reçete", "Nişanlılar", "İnsanlık ve Köpek", "Acıklı Bir Hikâye", "Pireler" ve "Mermer Tezgahı"adlı hikâyeleri de yer alıyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-04-28
DOSYA BOYUTU:
10,76
ISBN:
6052194157
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ömer Seyfettin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yüksek Ökçeler PDF

Yüksek Ökçeler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ömer Seyfettin. Okuyabilirsin Yüksek Ökçeler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eyi seçen Hatice Hanım'ın dramatik öyküsünü bulacaksınız ... Yüksek Ökçeler - ÖMER SEYFETTİN - Güzel Türkçemiz ... . Yazan: Hamide Eken. Yüksek Ökçeler Yorumları. Ancak Ömer Seyfettin hikayelerinde (Yüksek Ökçeler, Birden Bire, Nezle, Çirkinliğin Esrarı) aşırı yaş farkına rağmen yapılan izdivaçların yanlışları üzerinde de sıkça durduğu gözden kaçmamalıdır. Hatice Hanım' ın batı hayranlığı yüksek ökçeli ayakkabı merakıyla dile getirilir. Ana Fikir. Ömer Seyfettin'in Yüksek Ökçeler kitabı küçü ... Yüksek Ökçeler - Ekşi Sözlük ... . Ana Fikir. Ömer Seyfettin'in Yüksek Ökçeler kitabı küçük hikayelerden ve bir de küçük bir piyesten oluşur. Ömer Seyfettin'in bu seriden basılan öykü kitapları şunlar: Kahramanlar, Bomba, Harem, Yüksek Ökçeler, Yüzakı, Yalnız Efe, Falaka, Aşk Dalgası, Beyaz Lale, Gizli Mabet. Ömer Seyfettin'in Yüksek Ökçeler kitabı küçük hikayelerden ve bir de küçük bir piyesten oluşur. Hikayelere genel olarak bakıldığında ağırlıkta olan temanın sevgi ve aşk olgusu olduğu söylenebilir. YÜKSEK ÖKÇELER/ÖMER SEYFETTİN/ÇAĞRI YAYINLARI/128 SAYFA (Yayınevi ve sayfa sayısını özellikle belirtiyorum. Yüksek ökçeler ile toplumsal değerleri tartışmaya açmıştır. 19. asırda düz ayakkabılar rağbet görmüşse de bu asrın sonlarına doğru yüksek ökçeler özellikle ka...