acem2019delhi.com

Ağlasın GökyüzüDeniz Gezmiş

Responsive image
“Tohumumu toprağa verip hayatı döllerim, rengimi ışığa verip umudu döllerim, kokumu havaya verip yeli döllerim. Ben ne has bahçelerde bir gül ağacıyım, ne zalimin uğrunda bir darağacıyım, ben bir avlu duvarında mor çiçekli ley-lak ağacıyım. Arı gündüz gelir benden bal alır, zalim gece gelir benden dal alır. Ben bir leylak ağacıyım, üç dalım gitti oy dallarım kırık, üç dalım gitti incecik kollarım kırık..."68 kuşağının efsanevi gençlik önderlerinden Deniz Gezmiş ve arkadaşları üzerine bugüne kadar çok şeyler yazılıp söylendi. Ama hiçbiri, Türkiye siyasi tarihinin bu en büyük trajedisini, bu kadar etkileyici, bu kadar sıcak ve yalın an-latmadı."Ağlasın Gökyüzü"nde anlatılan olaylar, Anadolu insanına özgü direniş ruhunun, özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun ve tabii inandığı değerler uğruna adanmışlıkla mücadele eden yitik bir kuşağın destanıdır. Vehbi Bardakçı'nın usta kalemiyle duygusal derinlik ve yoğunluk kazanan bu destanı yeni kuşakların ilgisine sunmaktan ve "Ağlasın Gökyü-zü" gibi olağanüstü bir edebiyat eserini ülkemiz kültür hayatına kazandırmaktan kıvanç duyuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2011-05-01
DOSYA BOYUTU:
11,13
ISBN:
9944143585
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Vehbi Bardakçı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ağlasın GökyüzüDeniz Gezmiş PDF

Ağlasın GökyüzüDeniz Gezmiş harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Vehbi Bardakçı. Okuyabilirsin Ağlasın GökyüzüDeniz Gezmiş sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r. Deniz Gezmiş : Ağlasın Gökyüzü. 68 kuşağının efsanevi gençlik önderlerinden Deniz Gezmiş ve arkadaşları üzerine bugüne kadar çok şeyler yazılıp söylendi ... Ağlasın Gökyüzü - Deniz Gezmiş - Vehbi Bardakçı : %15 İndirimli ... . Ağlasın Gökyüzü - Deniz Gezmiş. "Tohumumu toprağa verip hayatı döllerim, rengimi ışığa verip umudu döllerim, kokumu havaya verip yeli döllerim. Ağlasın Gökyüzü Deniz Gezmiş kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Arı gündüz gelir benden bal alır, zalim gece gelir benden dal alır. Ben bir leylak ağacıyım, üç dalım gitti oy dallarım kırık, ü ... Ağlasın Gökyüzü Deniz Gezmiş - Vehbi Bardakçı | Kitapaktif.com ... .com'dan sipariş verebilirsiniz. Arı gündüz gelir benden bal alır, zalim gece gelir benden dal alır. Ben bir leylak ağacıyım, üç dalım gitti oy dallarım kırık, üç dalım gitti incecik kollarım kırık..." Ağlasın Gökyüzü (Deniz Gezmiş). Ağlasın Gökyüzü - Deniz Gezmiş (9789944143585). Marka : Vehbi Bardakçı. en büyük trajedisini, bu kadar etkileyici, bu kadar sıcak ve yalın anlatmadı."Ağlasın Gökyüzü"nde anlatılan olaylar... Ücretsiz Kargo(1). sozcukitabevi. Ağlasın Gökyüzü/vehbi Bardakçı. Ağlasın Gökyüzü - Deniz Gezmiş - 9789944143585. 200TL' ye 25TL İndirim | Kod: CIMRI25IDE....