acem2019delhi.com

Denemeler

Responsive image
Montaigne ülkesindeki kanlı savaşlara ve çalkantılara rağmen şatosuna çekilerek hayata ve insanlığa dair en temel soruların cevaplarını aradığı Denemeler’i kaleme alır. Yüzyıllar sonra bile dünya çapında yankı uyandıran bir klasiğe dönüşeceğini bilmeden, samimi ve okurla sohbet eder tarzda yazdığı bu eser sayesinde, yepyeni bir edebi tür yaratır. Montaigne’in keskin zekası ve gözlem yeteneğiyle ele aldığı, insanlara düşüncelerinin ötesine geçip deneyimlerle dünyayı algılamaları için yepyeni pencereler açacak bu birbirinden ilginç konu başlıkları, zamana meydan okuyarak herkese hitap etmeyi başarıyor. Shakespeare’den Virginia Woolf’a kadar pek çok önemli ismi etkileyen ve her okurun kitaplığında mutlaka bulunması gereken bu eseri, Süleyman Doğru’nun özenli çevirisiyle sunuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-10
DOSYA BOYUTU:
9,20
ISBN:
6057572349
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Michel de Montaigne
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Denemeler PDF

Denemeler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Michel de Montaigne. Okuyabilirsin Denemeler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eme". Denemeler makaleye göre kısa ve kişisel düşünceleri yansıtan özgün yazılardır; kişisel düşünceleri yansıttığı için fikir ve düşünce yazıları da denilir ... Denemeler (Essays) - Michel Eyquem de Montaigne ... . C) Saf ve Klasik Deneme. İnanç Üzerine Denemeler Doğan Kartay Gece Kitaplığı 9786257912464 Doğan Kartay. Deneme tür ve üslup olarak pek çok türe yaklaşır. Deneme,Avrupa edebiyatında FransızMontaigneile başladı. 31 Mayıs 2020 tarihinde Saat 15:00'da ÇÖZÜCÜ sponsorluğunda yapılacak olan Online TYT Denemesine ve 1 Haziran 2020 Saat 15:00'da Online AYT (Sayısal+Eşit Ağırlık)... DE ... Deneme Nedir Örnekleri Yazıları ve Özellikleri? ... . 31 Mayıs 2020 tarihinde Saat 15:00'da ÇÖZÜCÜ sponsorluğunda yapılacak olan Online TYT Denemesine ve 1 Haziran 2020 Saat 15:00'da Online AYT (Sayısal+Eşit Ağırlık)... DENEME. Yazarın özgürce seçtiği herhangi bir konu üzerinde kesin sonuçlara gitmeden, kendi görüş ve ve düşüncelerini kendi kendisiyle konuşuyormuş gibi serbestçe anlattığı yazılara deneme denir....