acem2019delhi.com

Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik

Responsive image
Kropotkin ülkemizde siyasi görüşleriyle bilindi, bir anarşist olarak onun siyasi fikirleri biliniyor, tanınıyordu. Ancak bir anarşistin edebiyata dair düşünceleri edebiyatçılar için önemli. Bugün onu yeniden okumanın başka bir değeri var. Kendi sözleriyle etrafımızı çevreleyen ön yargılar ormanına balta vuran bir dâhidir Kropotkin. Anarşistlerin işini tanımlıyor bu sözle ve elinizdeki kitapla edebiyata dair muhteşem bir değerlendirme yapıyor. Rus edebiyatına dair en içeriden, en sahici bilgiler sunuyor. Rus edebiyatını başlangıcından bugüne birçok bilinmeyen konuyu aydınlatarak işliyor. Temiz, sade ve fakat derin analizlerle. Bugüne dek iyi bilinen bir şeyleri tersine çeviriyor yazar. Dostoyevski’de övülen, Gorki’de ise itham edilen bazı şeyleri ters yüz ediyor. Sızlanma hastalığını gevezelik olarak yorumlayıp taraflı edebiyatta bir haklılık bulabiliyor. Rus dili, Rus romanı, Rus destanları, Rus şiiri, Rus tiyatrosu gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesin başucunda olması gereken bir kitap bu.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-09
DOSYA BOYUTU:
8,23
ISBN:
6059556712
DİL:
TÜRK
YAZAR:
P. A. Kropotkin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik PDF

Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır P. A. Kropotkin. Okuyabilirsin Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ropotkin ülkemizde siyasi görüşleriyle bilindi, bir anarşist olarak onun siyasi fikirleri biliniyor, tanınıyordu ... Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik - Pyotr... | KitapElimde.com ... . Eleştiri kategorisinde yer alan Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik, birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir. Bizim konumuz ise bu değil. Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçekl... Stok Kodu: 9789750510908. Marksizm ve Edebiyat Eleştirisi. 0 yorum. ...coğrafya ve biyoloji alanlarında da eserl ... Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... ... Stok Kodu: 9789750510908. Marksizm ve Edebiyat Eleştirisi. 0 yorum. ...coğrafya ve biyoloji alanlarında da eserleri bulunan anarşist Pyotr Kropotkin'in, şimdi de "Rus Edebiyatında İdealler ve Gerçeklik" adlı edebiyat eleştirisi Hece Yayınları tarafından çevrildi. Anarşistlerin işini tanımlıyor bu sözle ve elinizdeki kitapla edebiyata dair muh...