acem2019delhi.com

Kaşağı

Responsive image
11 Mart 1884te, Balıkesirin Gönen ilçesinde doğan Ömer Seyfettin, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarındandır. 10 kitap ve 125 hikaye kaleme alan yazarın hikâye ve makaleleri, birçok gazete ve dergilerde yayınlanmış olup eserleri arasında İncili Kaftan, Kaşağı, Kızılelma, Falaka önemli bir yer tutar. Ömer Seyfettin, çocukluk ve askerlik anılarından esinlenerek yazdığı hikâyelerde; Türk insanının duygu ve düşüncelerini, sade bir yazım dili ile ifade etmiş, toplumun aksayan yönlerini ele aldığı hikayelerinde ise mizahi bir dilde eleştiri getirmiştir. Hikâyeciliğin gelişiminde önemli bir isim olan Ömer Seyfettin, ayrıca Balkan Savaşlarında; Sırp ve Yunan cephelerinde düşmana karşı savaşmıştır.Ordudan ayrıldıktan sonra lise edebiyat öğretmenliği yapan Ömer Seyfettin, 6 Mart 1920de hayatını kaybetmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-04
DOSYA BOYUTU:
4,78
ISBN:
6052216804
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ömer Seyfettin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kaşağı PDF

Kaşağı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ömer Seyfettin. Okuyabilirsin Kaşağı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ıyordu. Dadaruh şaşırır, kırılmış kaşağı ortaya çıkınca, babası bunu kimin yaptığını sorar ... Ömer Seyfettin Kaşağı Kitap Kısa Özeti Bilgi Kirliliği ... . Kaşağı hikayesinin özeti. ÖZET: İki kardeş, hasan ve kahraman anlatıcı bir çiftlik evinde ailesiyle birlikte yaşar. Baba son derece otoriter bir adam, anne ise aralıklarla İstanbul ' a giden biridir. Kaşağı Ömer Seyfettin Ahırın avlusunda oynarken aşağıda, gümüş söğütler altında görünmeyen derenin hazin şırıltısını işitirdik. Evimiz iç çitin büyük kestane ağaçları arkasında kaybolmuş gibiydi. Kaşağı hikayesi , Ömer Seyf ... Kaşağı Hikayesi Ömer SEYFETTİN ... . Evimiz iç çitin büyük kestane ağaçları arkasında kaybolmuş gibiydi. Kaşağı hikayesi , Ömer Seyfettin'in en bilindik hikayelerinden biridir. Kaşağı Hikaye Özeti. Yazarın küçük bir çocuk olduğu dönemde ailesiyle büyük bir çiftlikte yaşarlar. Annemin bir hafta önce İstanbul'dan gönderdiği armağanlar içinden çıkan fakfon kaşağı, pırıl pırıl parlıyordu. Dadaruh şaşırdı, kırılmış kaşağı ortaya çıkınca, babam bunu kimin yaptığını sordu. Kaşağıyı arar, bulamaz. Annesinin bir hafta önce İstanbul'dan gönderdiği armağanlar içinden çıkan fakfon kaşağı, pırıl pırıl parlıyordu. 07 Mayıs 2013 14:59:14. Beğenmek için Giriş Yapın. Kaşağı. Kaşağı adlı eserin, eserden alıntılar ve yazarı Ömer SEYFETTİN'in hayatından kesitlerle tanıtılması. İçimde bir tımar etmek hırsı uyanır. Kaşağıyı arar, bulamaz. Annesinin bir hafta önce İstanbul'dan gönderdiği armağanlar içinden çıkan fakfon kaşağı, pırıl pırıl parlıyordu....