acem2019delhi.com

Hz. Aişe

Responsive image
Müslümanlar için Hz. Peygamber’in tüm eşleri çok kıymetli ve eşsizdir. Ancak Hz. Peygamber’in eşleri arasından özellikle iki annemiz öne çıkmaktadır. Bunlardan ilki, maddî ve manevî anlamda İslâm’ın gelişmesi uğrunda ömrünü harcayan Hz. Hatice, ikincisi de Hz. Âişe’dir. Hz. Âişe, Hz. Hatice’nin vefatından sonra Hz. Peygamber için büyük bir teselli kaynağı olmuştur. O, hem Hz. Hatice’nin vefatından sonra Hz. Peygamber için bir teselli olmuş, hem de o körpe dimağıyla adeta İslâm’ın bütün karelerinin fotoğrafını çekerek Hz. Peygamber’in vefatının ardından toplumun irşadı noktasında en büyük hizmeti gerçekleştirenlerden birisi olmuştur. Hz. Âişe, İslâm ümmetine sunduğu ilmî katkıların yanında güçlü şahsiyetiyle, özgüveniyle, hayâsıyla, ibadetlere düşkünlüğüyle, cömertliğiyle ve tevazuuyla tüm Müslümanlar, özellikle bayanlar için örnek bir şahsiyettir.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-01
DOSYA BOYUTU:
7,54
ISBN:
9754736779
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Recep Erkocaaslan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hz. Aişe PDF

Hz. Aişe harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Recep Erkocaaslan. Okuyabilirsin Hz. Aişe sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...u şekilde gerçekleşmiştir: "Hz. Ebu Bekir'in kızı Hz ... Hz. Aişe (Ra) - Sahabelerin Hayatı ... . Aişe'yi ve dullardan da Sevde bint Zem'a'nın uygun olabileceğini bahsetmiştir. ...21. yuzyıl insanına yakışmamaktadır.hz aise yasamıs ve olmustur elimizdeki kaynaklarsa topu topu 2 yada 3tur ,dogrumudur degilmidir denecekse (bkz: buhari) (bkz: aise) (bkz: hz aise) (bkz: hadis). Hz. Aişe Peygamber-i Ekber'in eşi, mağara arkadaşı Ebu Bekir'in kızı, Ümmet'in annesi ve İslâm kadınlarının nasıl âbide, zahide ve mücahide olunacağını bizzat şahsında gördüğü "üsve-i hasene"dir. Resulullah'ın vefatından sonra Ashâb-ı Kirâm, Hz. Ai ... ÂİŞE - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Resulullah'ın vefatından sonra Ashâb-ı Kirâm, Hz. Aişe validemize müminlerin annesi adını vererek, ona büyük hürmet göstermişlerdir. Âişe vâlidemiz babası Hz. Ebû Bekir ve Hz. Bilindiği gibi Hz. Ebû Bekir (radıyallahü anh)'ın altı çocuğu vardır; bunlardan Hz. Esmâ ve Hz. b) Burada dikkat çeken bir diğer husus da, Âişe Vâlidemiz'in anabir kardeşi olan Hz. Bu vak'ada Hz. Aişe'nin ictihadı Hz. Ali'nin ictihadına uymamıştı. Âişe vâlidemiz babası Hz. Ebû Bekir ve Hz. Hz.Aişe'nin künyesinde adı geçen Abdullah, Hz.Aişe'nin ablası Hz. Esma ile kocası Zübeyr'in oğludur. Abdullah'ın künyesi Ebu Bekir, lakabı Sıddık'tır. Aişe'nin annesi Ümmü Ruman'dır....