acem2019delhi.com

Tarihe Yön Veren Olaylar

Responsive image
Tekerleğin bulunması, Amerikanın keşfi, Yazının icadı, İstanbul`un fethi, Rönesans, Uzaya çıkılması, Türk Kurtuluş Savaşı... İnsanlık tarihi incelendiğinde, coğrafi keşiflerden türlü icatlara, dünya savaşlarından doğal afetlere kadar pek çok olayın bu akışı etkilediği görülür. Bazen bir fikir veya akım bir imparatorluğun çökmesine neden olmuş, bazen hiç beklenmedik bir kişi birdenbire tüm dünyaya hükmeden hale gelebilmiştir. Bugünkü dünya düzenini kavramak için, ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olayların tarihsel gelişimini öğrenmek, tarihe yön veren olay ya da kişiler hakkında bilgi edinmek olacaktır. İşte bu kitapta, Hz. İsa`nın doğumundan Fransız İhtilali`ne, tekerleğin keşfinden, ilk insanın uzaya çıkışına kadar tarihin akışını değiştiren pek çok olayın etkileyici detaylarını bulacaksınız. Kitapta yer alan bilgiler, sebep ve sonuçlarını merak ettiğniz pek çok olay hakkındaki sorularınıza cevap olacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2013-08-22
DOSYA BOYUTU:
10,88
ISBN:
6054766048
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yeliz Aksoy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tarihe Yön Veren Olaylar PDF

Tarihe Yön Veren Olaylar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yeliz Aksoy. Okuyabilirsin Tarihe Yön Veren Olaylar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ğiştirmiştir. İşte tarihe yön veren o 20 olay… 1- TEKERLEĞİN İCADI ... Dünya Tarihine Yön Veren Olaylar | Haber Suyu ... . Tekerlek M.Ö. 3500 yılında icat edilmiştir. Tarihe yön veren olaylar. Konbuyu başlatan MURATS44. Bu konuyla alakalı olarak aşağıdaki linkten Tarihe yön veren Liderler ve insanların hangi çağlarda neler yaptıklarına ulaşabilirsiniz. En eski Tarihe Yön Veren Olaylar ile ilgili kitap incelemelerini, kitap yorumlarını, 1k okurlarının kitaplar hakkındaki görüşlerini inceleyebileceğiniz sayfa. Tarihe Yön Veren Olaylar incelemeleri. Her şey. İngiliz tarihçi Richard ... Tarihe Yön Veren Olaylar | TopragizBiz.com ... . Tarihe Yön Veren Olaylar incelemeleri. Her şey. İngiliz tarihçi Richard Overy; 2007'de yayımlanan "Times Eksiksiz Dünya Tarihi" isimli kitapta insanlık...