acem2019delhi.com

Kimlik Bedenin HapishanesidirSpinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler

Responsive image
Baruch de Spinoza, 17. yüzyıl Avrupasında, dinin sosyal hayatın her alanındaki normları belirlediği bir dönemde ifade ve din özgürlüğünün gerekliliğini dile getirmiş, bu özgürlüğün en büyük güvencesinin de demokrasi olduğunu ifade etmiş bir düşünür. Spinoza’nın 400 yıl sonra günümüzde hâlâ tartışılan ve anlaşılmaya çalışılan bir düşünür olmasının nedeni, özgürlük ve demokrasi bağının kurulduğu o günden bugüne hâlâ çok fazla yol alınmamış olmasıdır. İfade özgürlüğü de dahil özgürlüğün sağlanması için demokrasiye ulaşma iddiası ise, ancak varolan politik kabullerden sıyrılarak değerlendirilebilecek ve hakkı verilecek bir durum gibi görünüyor. Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler’de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak felsefenin, rasyonelliği oranında gerçek hayatla ne kadar temas ettiğini gösteriyor. Makaleler, Spinoza’nın özgürlük ve demokrasi anlayışı zemininde düşünsel ve bedensel ayrıma, “dişil beden ve eril zihin”e, hukuk ve siyasetin Spinoza felsefesiyle kesiştiği yerlere ışık tutarken, bu felsefenin edebiyattaki yansımalarını ve küçücük kiralık odalarda mercek perdahlayarak hayatını kazanan “insan” Spinoza’yı hayatımızın ortasına yerleştirmeyi de ihmal etmiyor. Kitabın ikinci baskısına iki yeni makale ve iki yeni söyleşi eklenmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2014-01-29
DOSYA BOYUTU:
3,87
ISBN:
6053991984
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cemal Bali Akal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kimlik Bedenin HapishanesidirSpinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler PDF

Kimlik Bedenin HapishanesidirSpinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cemal Bali Akal. Okuyabilirsin Kimlik Bedenin HapishanesidirSpinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...öylesiler'de derlenmis makaleleriyle kabul edilmis ve genel geçer normlari bir kenara koyarak ... Kimlik Bedenin Hapishanesidir - Spinoza Üzerine Yazılar ve... ... ... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Kitap. Felsefe Kitapları. Kimlik Bedenin Hapishanesidir - Spinoza Üzerine Yazılar ve Sö ... Kimlik Bedenin Hapishanesidir: Spinoza Üzerine Yazılar ve... ... ... Kitap. Felsefe Kitapları. Kimlik Bedenin Hapishanesidir - Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler. Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler'de derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Baruch de Spinoza, 17. yüzyıl Avrupasında, dinin sosyal hayatın her alanındaki normları belirlediği Spinoza'nın 400 yıl sonra günümüzde hâlâ tartışılan ve anlaşılmaya çalışılan bir düşünür olmasının n. İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ tarafından yayınlanan Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler kitabını okumak ister misiniz? İlgili Ürünler. Kıbrıs Söylevleri "Evagoras", "Nikoklese", "Nikokles ya da Kıbrıslılar" Felsefe-Düşünce » Genel » Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşiler. Reyda Ergün ve Cemal Bâli Akal, Kimlik Bedenin Hapishanesidir Spinoza Üzerine Yazılar ve Söyleşilerde derlenmiş makaleleriyle kabul edilmiş ve genel geçer normları bir kenara koyarak... Reyda Ergün ve C...