acem2019delhi.com

Somut

Responsive image
Ellerini birbirlerine uzatmışlardı; fakat yetişemiyorlardı... Sırat köprüsünde gibilerdi... İncecik bir köprüydü... Atılamayan adımlar, kavuşamayan eller, sürgün gibi olan bir köprü... O sürgün yeni filizlenmişti tıpkı içinde ki kıvılcımlar gibi… Ya kaldıramazsa ikisinin ağırlığını? Neydi yaşadıkları? Sürgün olacak mıydı onlar için koca bir dal? Yeşerip, o dalın altı onlara gölge olacak mıydı? Parmak uçları bile olsa hissedebilecek miydi tenleri birbirlerini? Bakakalmışlardı birbirlerine; öyle güzel, öyle masum; o köprüde birer uçta… Ömründe görmediği o mavilere, burnunun direğini sızlatan o kokuya, aklına mıh gibi kazıdığı; sadece sureti değil tüm uzuvlarını bildiği, sarıldığı, sımsıkı sarıldığı o beyaz tüylere ve aslını bildiğini ONA Nora’nın kalbinin evet dediği gibi bedeni ve mantığı da EVET diyebilecek miydi? Tek bir yer miydi buluşma noktaları? Nora’nın onu görebilmesi için uyumaktan başka çaresi yok muydu? Yaşadığı an ile soyutluğun arasında gerçeklere ulaşabilecek miydi?
YAYIN TARİHİ:
2018-09-06
DOSYA BOYUTU:
6,67
ISBN:
6058167353
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Melek Kaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Somut PDF

Somut harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Melek Kaş. Okuyabilirsin Somut sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Akılda Tutmanın Pratik Yolu - Püf Noktası Nedir? Somut ve Soyut Kavramlar Geniş Bilgi ... Somut Nedir? Somut Ne Demektir? Anlamı - Eş ve... | Ne Nedir Vikipedi ... . Her Kelime Somut Veya Soyut Mudur? Şimdi somut ve soyut sözcüğünü nasıl ayırt edeceğileceğimiz konusunda birer taktik geliştirelim. Somut: Var olan, maddedir. O zaman somut sözcüğündeki "m" harfi bizim ipucumuz olsun. Somut; Basit bir ifade ile, beş duyu organımız tarafından algılayabileceğimiz kavramlardır. Yani elle tutabileceğimiz, gözle görebileceğimiz ya da varlığını hissedebileceğ ... Somut Nedir ? Soyut Nedir ? — Somut.NET ... . Yani elle tutabileceğimiz, gözle görebileceğimiz ya da varlığını hissedebileceğimiz kavramlardır. Somut'a örnek. Türkçede somut anlamlı kelimeler, beş duyu organımızla algılayabildiğimiz isimleri karşılamaktadır. O hâlde bu kelime somut bir isimdir. Somut kelimelerin tam tersi ise soyut kelimelerdir. Somut ad : Beş duyudan biri veya birkaçı ile algılanan varlığın ad...