acem2019delhi.com

Devlet ve PiyasaRegülasyon Ekonomisine Giriş

Responsive image
Devlet gündelik hayatımızı çok değişik biçimlerde etkilemektedir. İçtiğimiz suyun içermesi gereken klor miktarından, bankaların uygulayabilecekleri kredi kartı şartlarına, tükettiğimiz elektriğe ne kadar fiyat ödeyeceğimize ve bindiğimiz taksilerin hangi özelliklere sahip olacağına kadar pek çok düzenleme devlet tarafından gerçekleştirilmektedir.Devletin bu düzenlemeleri niçin ortaya çıkmaktadır? Bu düzenlemelerin ekonomik mantığı ve gerekçeleri ile ekonomik ve sosyal sonuçları nelerdir? Bu kitabın amacı bu soruları ele almak ve teorik bir çerçeve içinde Türkiye'deki devletin ekonomiyi düzenlemeler yoluyla kontrol etme yöntemlerini ve sonuçlarını incelemektir.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-15
DOSYA BOYUTU:
8,80
ISBN:
9750214400
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Fuat Oğuz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Devlet ve PiyasaRegülasyon Ekonomisine Giriş PDF

Devlet ve PiyasaRegülasyon Ekonomisine Giriş harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Fuat Oğuz. Okuyabilirsin Devlet ve PiyasaRegülasyon Ekonomisine Giriş sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... piyasa yapısını ve piyasadaki davranışları düzenlemeye yönelik regülasyonlardır ... Regülasyon Ekonomisi Ve Kamusal Regülasyonlar Teorisi ... . 1. Düzenleyici Devletin Gerekçesi: Ekonomide Etkinlik ve Piyasa Başarısızlıkları. İktisadi Regülasyon İktisadi regülasyon, belirli endüstriler için fiyat, miktar, giriş ve çıkış koşullarındaki... Ekonomi & İş Dünyası. > İnceleme - Araştırma. Devlet ve piyasa - regülasyon ekonomisine giriş. Fuat Oğuz. 40,00 tl. ...Regülasyon Modeli/Düzenleyici Etki Analizi/Regülatörün Ba ... Devlet ve Piyasa Regülasyon Ekonomisine Giriş ... . Fuat Oğuz. 40,00 tl. ...Regülasyon Modeli/Düzenleyici Etki Analizi/Regülatörün Bağımsızlığı ve Regülasyon Reformu/Rekabet Politikası ve Regülasyon İlişkisi/Regülasyon Ekonomisi Nereye Gidiyor? ...Fuat Oğuz, Explore our list of popular images of Devlet Ve Piyasa Regülasyon Ekonomisine Giriş Fuat Click Images to Large View İslam Ve Piyasa Ekonomisi. Devlet Ve Piyasa Regülasyon... 14.29 TL. Bu kitabın amacı bu soruları ele almak ve teorik bir çerçeve içinde Türkiye'deki devletin ekonomiyi düzenlemeler yoluyla kontrol etme yöntemlerini ve sonuçlarını incelemektir. Yeni Üzerine : Geçmişle Gelecek Arasında Kültürel Ekonomi. Boris Groys. Dalgaları Yönetmek : Ekonomide ve Piyasalarda : Olasılıkları Avantaja Dönüştürün. Howard Marks. Devlet ve Piyasa : Regülasyon Ekonomisine Giriş. Regülasyon, devletin ekonomiye direkt müdahale ettiği çeşitli iktisat politikası araçlarından biridir. Devlet bu müda...