acem2019delhi.com

Kur'an’ı TecvidliÖğreniyorum

Responsive image
Bu Eser; Kur’an-ı Kerim’in ilk öğretildiği andan itibaren, tecvidli ve mahrecine dikkat edilerek, aslına uygun olarak, öğretilmesinin önemine binâen hazırlanmıştır.Eserde;Türkçe karakterlerle Arapça harflerin yazılmasından uzak durulmaya çalışılmıştır. Kur’an-ı Kerim’i tecvidli olarak öğrenmek ve öğretmek isteyenlere, bir nebzede olsa katkıda bulunmak adına yapılan çalışmada yer yer uygulamalı anlatım tercih edilmiştir.Eserde;1. Arapça harflerin okunuşlarının doğru olarak öğrenilmesi adına, Kur’an öğretimine, harflere ses kazandıran, ‘hareke’ kavramı ile başlanılmış ve harflerin asıl sesleri doğru öğrenim adına sonradanverilmiştir.2. Renklendirmeler kullanarak, kalıcı bir şekilde harflerin özelliklerini vurgulanmış, kalın veya kalın okunan harfler, ince harfler, ince harf olmalarına rağmen farklı okuma özelliği olan harfler, eser sonundaki alıştırmalara kadar, renkli verilmiştir.3. Tecvid bilgisi, med(uzatmak) harflerinden başlamak üzere cüz tecvidli olarak konu konu ilerlemiştir.Eser okutulurken tecvid kuralları ile beraber okutulmaya dikkat edilmeli. Tecvid açıklaması okutulup uygulatıldıktan sonra diğer konuya geçilmeli.4. Tecvid, uygulamada kullanılan tanımlarla ve kısa açıklamalarla verilmiştir.5. Kelime alıştırmalarını, Kur’an-ı Kerim’den, anlam bütünlüğünü de bozmayacak ve kolaydan zora doğru ilerleyecek şekilde verilmiştir.Eserde kelimelerin bir defada takılmadan okunması önem arz etmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-22
DOSYA BOYUTU:
10,89
ISBN:
6050304190
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an’ı TecvidliÖğreniyorum PDF

Kur'an’ı TecvidliÖğreniyorum harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Kur'an’ı TecvidliÖğreniyorum sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Okumayı Nasıl Öğrenebilirim yardı. Kıraat ilmi içinde yer alan Tecvid, Kur'an okuma usulü ve ilmidir ... Kurantv.net » Kur'an İzle, Dinle, Öğren, Oku, Kur'an Videoları... ... . Tecvidli Kur'an Öğreniyorum 1.ders Harfler.avi. Keşf-i Kadîm. Загрузка... 10 Saatte Kur'an Öğreniyorum (14. Oruç, Hac-Umre, Zekat, Fitre, Sadaka, Kurban, Adak, Kur-an'i Kerim, hadis, Hadisler, dua, Dualar, mezhep, Mezhepler, Diger, din, dini, Dinler, Melek, melekler, cin, Cinler, Kiyamet... Kur'an Öğreniyorum 1.Bölüm-Harfler 1 | EBA Video. Kur'an öğreniyorum elif-b ... Tecvidli Kur'an Öğreniyorum 1.ders Harfler.avi - YouTube ... ... Kur'an Öğreniyorum 1.Bölüm-Harfler 1 | EBA Video. Kur'an öğreniyorum elif-b...