acem2019delhi.com

Bir Şeftali Bin Şeftali

Responsive image
Kuraklık ve fakirlik içerisinde olan köyün hemen yanında büyükçe bir bağ vardı. Bu bağ gayet sulaktı ve içeresi meyve ağaçlarıyla dolu olan bir bağdı. Bağ o kadar büyük ve ağaçlıktı ki hatta dürbünle bir ucundan diğer ucuna bakılsa sonu görülemeyecek kadardı.Bu kurak ve çorak köyün ağası birkaç yıl önce tarlaları köylülere bölüp satmış, sulak ve ağaçlık olan bağı kendisine ayırmıştı. Ancak köylülerin tarlaları hem düz değil hem de ağaçsızdı. Üstüne üstlük tarlalarda su da bulunmuyordu. Vadinin ortasında ise bir düzlük bulunuyordu. İşte ağanın satmadığı ve kendine ayırdığı bağ orasıydı. Köylüler satın aldıkları engebeli ve ekimi zor olan tarlalarda yağmur suyuyla arpa ve buğday yetiştiriyorlardı.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-17
DOSYA BOYUTU:
6,80
ISBN:
6052240885
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Samed Behrengi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Şeftali Bin Şeftali PDF

Bir Şeftali Bin Şeftali harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Samed Behrengi. Okuyabilirsin Bir Şeftali Bin Şeftali sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ali için bana yalvarabilir, beni korkutabilir, ne bileyim, hatta testeresiyle beni kesebilir bile ... Bir Şeftali Bin Şeftali - Samed Behrengi E-Kitap İndir - kitapindirr.org ... . Kitabın kısa Özeti. Bir zamanlar bir şeftali iken bahçıvan onu ağanın evine götürür. Samed Behrengi. Demek ki meyve olarak kalmayacaktım. Önemli olan meyveyi besin olarak diğer canlılara sunmak, onları beslemeye yardım etmekti. Bir Şeftali Bin Şeftali. Yazar(lar) Samed Behrengi. ve kurak toprakları olan bir köyün ağasına ait tek verimli meyve bahçesinde, Ali ve Polat adlı iki arkadaşın bir şeftali çekirdeğine can verme hikayesi… Satılan yerler ağaçsız, susuz, taşlı ve kayalı bir yamaçtaydı. Köylüler buralara arpa ve buğday ekerlerdi. Neyse, biz öykümüze dönelim... Biri büyük, ... Bir Şeftali Bin Şeftali Özet - Samed Behrengi ... . Köylüler buralara arpa ve buğday ekerlerdi. Neyse, biz öykümüze dönelim... Biri büyük, öteki daha küçük iki şeftali ağacı vardı bahçede. Samed Behrengi'nin doğduğu topraklardan aşina olduğumuz hüzünlü bir sevgi öyküsü olan Bir Şeftali Bin Şeftali, beğenerek okuyacağınız bir dostluğu anlatıyor. Şeftali bütün çocukların en kolay yoldan ulaşabildiğini düşündüğüm tek meyveydi ayrıca. Neyse ki okumayı öğrenir öğrenmez elime aldığım ilk masallardan biridir Bir Şeftali Bin Şeftali . Bir Seftali Bin Seftali. Çeviren: Onur Tunç. Samed BEHRENGİ. Hiç ses çıkarmayın, bakalım küçük şeftali ağacı macerasını nasıl anlatacak: Yüz, yüz elli şeftali bir sepetin içindeydik. Samed Bahrendi Bir şeftali bin şeftali ana fikri ve konusu. Bu iki çocuk bir yerden şeftali çiğidi buluyorlar ve ekiyorlar. Bu çoçuklar ağaca öyle güzel bakıyorlar ki hergün suluyor gübre veriyorlar.. 3. Sınıf Türkçe Bir Şeftali Bin Şeftali Kitap Değerlendirme Soruları "Bir Şeftali Bin Şeftali ", Samed BEHRENGİ. Gönderen. nebo. Bir Şeftali Bin Şeftali, çocuk kitabı olarak bakılmamalıdır. Geriye kalan çekirdeği ise daha verimsiz bir toprağa dikerek kendi şeftali ağaçlarını dikmeye karar verirler. Bir Şeftali Bin Şeftali. Köylerden bir köy vardı. Yoksulluk mu dediniz? Yoksulluk bu köyde vardı. BİR ŞEFTALİ BİN ŞEFTALİ KISA KİTAP ÖZETİ SAMED BEHRENGİ. Bir gün bahçıvan toplamıştı bizi sepete doldurdu, ağaya götürüyordu . mutlaka ağanın kızına verecekti . Bir Şeftali Bin Şeftali. Yazar(lar) Samed Behrengi. ve kurak toprakları olan bir köyün ağasına ait tek verimli meyve bahçesinde, Ali ve Polat adlı iki arkadaşın bir şeftali çekirdeğine can verme hikayesi…...