acem2019delhi.com

Edebiyat Yazıları 2

Responsive image
Gürsel Aytaç, birikimini yalnızca akademik çerçevede değerlendirmeyip, onu çeşitli yayın organlarında yayınladığı inceleme-deneme türü yazıları, kitapları ve çevirileri aracılığıyla kitlelere aktarmak isteyen bir bilim adamı. Onun nesnel, bilimsel ölçütler çerçevesinde hazırlanmış ve geniş bir ilgi yelpazesi sergileyen bu kitabı, yazın araştırmaları alanında bir boşluğu dolduruyor."(Yıldız Ecevit: Cumhuriyet Kitap 16.3.1990)"Edebiyat Yazıları'nın yaklaşımı, bilimsel ve çözümleyici; dili okuyucuyu saran bir sıcaklıkta. Yapıt, Alman edebiyatı üzerinden Türk edebiyatına ulaşan bir üretken bilimcinin gelişim çizgisinin tanıklığını yapan ürünler yumağı."(Onur Bilge Kula: Milliyet Sanat Dergisi, Nisan 1990)
YAYIN TARİHİ:
1991-01-01
DOSYA BOYUTU:
12,91
ISBN:
9755203041
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Gürsel Aytaç
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Edebiyat Yazıları 2 PDF

Edebiyat Yazıları 2 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Gürsel Aytaç. Okuyabilirsin Edebiyat Yazıları 2 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ım. İnceleme kategorisinde yer alan Edebiyat Yazıları 2, birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir ... DERGAH YAYINLARI - Edebiyat Yazıları 2 - Fiyatı 29,30 TL ... . Edebiyat Yazıları 2 Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Edebiyat Yazıları 2 kitabını inceleyeceğiz. Murat Belge. Türk Edebiyatı, Eleştiri ve Eleştirmenler, Çağdaş Türkçe Roman, Dünya Edebiyatı, Sanat ve Estetik Yazıları, İstanbul ve Söyleşiler bölümlerinden oluşan kitap... 32 TL. Edebiyat Yazıları 2-Dergah Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle k ... Edebiyat Yazıları 2 | bkmkitap.com ... ... 32 TL. Edebiyat Yazıları 2-Dergah Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sanat ve Edebiyat Yazıları'nın ikinci cildinde Murat Belge, romandan resime, musikiden sinemaya oldukça geniş bir alanda kalem oynatıyor. 14.82 TL. Onun nesnel-biçimsel ölçütler çerçevesinde hazırlanmış ve geniş bir ilgi yelpazesi sergileyen "edebiyat yazıları" yazın araştırmaları alanında bir boşluğu dolduruyor.". (Yıldız Ecevit: Cumhuriyet Kitap 16.3.1990). "Edebiyat Yazıları'nın yaklaşımı, bilimsel ve çözümleyici; dili okuyucuyu saran bir sıcaklıkta. Yapıt, Alman edebiyatı üzerinden Türk edebiyatına ulaşan bir... Ahmet Mithat Efendi. Arka Kapak Yazisi (Tanitim Bülteninden)

Batililasma devri Türk edebiyatinin önemli bir temsilcisi olan Ahmet Mithat Efendi, 1870'ten 1912'ye kadar yazdigi hikâye... Ahmet Mithat. Batılılaşma devri Türk edebiyatının önemli bir temsilcisi olan Ahmet Mithat Efendi, 1870'ten 1912'ye kadar yazdığı hikaye, roman, tiyatro eserleri ve edebî... Edebiyat Yazıları 2 Dergah Yayınları incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklay...