acem2019delhi.com

Mavi Kuyruk

Responsive image
Masal bu ya; evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, küçük bir sahil kasabasında yaşlı bir ressam yaşarmış. Resimleri dillere destan olan bu ressamın evi resimlerini satın almak için gelenlerle dolup taşarmış. Ne olmuşsa, bir süre sonra resimleri eskisi gibi satmaz olmuş. Sıkıntıya düşen ressam çok sevdiği kırmızı bisikletini, guguklu saatini, sallanan koltuğunu satmak zorunda kalmış. Bir sabah her zaman alışveriş yaptığı fırının kapısında sıra dışı bir kediyle karşılaşmış. Mavi kuyruğunda kocaman beyaz yıldızlar olan sapsarı bu kedi onu çok şaşırtmış. Kısa sürede arkadaş olan kedi ve yaşlı ressam birlikte yaşamaya başlamış. İşte ne olduysa bundan sonra olmuş. Ressamın satmak zorunda kaldığı tüm eşyalar bir bir geri gelmeye başlamış. Peki, ama nasıl? Kim bilir, belki vardır bu işte Mavi Kuyruk’un bir kuyruğu…Mavi Kuyruk, usta karikatürcü Sait Munzur’un paletinden sıçrayan rengârenk desenlerle bezeli samimi bir kitap. Çocukların ellerinden bırakmak istemeyeceği bir cazibeye sahip. Tam bir başucu kitabı gibi… Yüzlerce kez okunmaktan yıpranacak gerçek bir çocuk klasiği olmaya aday. Aç gözlülük, azla yetinme, paylaşma, hayal kurma, hayvan sevgisi, tasarruf kavramları üzerine kurduğu öyküsü ile hayata ayna tutan Munzur’un yarattığı bu sihirli dünya, herkesi kendine hayran bırakacak.Çocuklar, yaşlı ressamın ve Mavi Kuyruk’un sürprizlerle dolu duygusal hikâyesine bayılacak. Defalarca okumak isteyecek, hiç doymayacak!..
YAYIN TARİHİ:
2011-05-03
DOSYA BOYUTU:
9,24
ISBN:
9944695305
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sait Munzur
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mavi Kuyruk PDF

Mavi Kuyruk harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sait Munzur. Okuyabilirsin Mavi Kuyruk sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Mavi Kuyruklu Bir Kedi Gördünüz Mü? 2010 Tudem Edebiyat Ödülleri Yaz Çiz Boya Kitaba Merhaba! yarışmasında üçüncülük ödülüne değer görülen sımsıcak bir çalışma: Mavi Kuyruk ... Mavi Kuyruk Guvercin.com'da 7369 ... . Emel Kosi. Mavi Kuyruk, hiç görmediği gizemli ülkelerde gezip, bir maceradan ötekine koşan cesur mu cesur bir kuştur. Yolunu kaybettiği ormanına geri dönebilmek için birçok serüvene atılıp... Fötr şapkalı amcalardan biri Ah derdi sonra, Ah! Kuyruk öfkeyle kıpırdanırdı o zaman. - En yakınlarım, en yakın dostum. taşladılar beni, taşladı. Ve mavi gözlü kadın yoldaşlar ... Mavibaş Mavi Kuyruk Kelebek Baba Recep İstanbul - YouTube ... ... Fötr şapkalı amcalardan biri Ah derdi sonra, Ah! Kuyruk öfkeyle kıpırdanırdı o zaman. - En yakınlarım, en yakın dostum. taşladılar beni, taşladı. Ve mavi gözlü kadın yoldaşlarımı satıp. Mavi Kuyruk en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Gelince Haber Ver. Alışveriş Listeme Ekl...