acem2019delhi.com

Azerbaycanlı Şair Mehemmed HadiHayatı - Sanatı - Eserleri

Responsive image
Mehemmed Hâdi, politik açıdan oldukça karmaşık bir dönemde yaşamasının yanı sıra, özel hayatında da büyük dalgalanmalar ve keşmekeşler yaşamış bir şairdir. Azerbaycan’ın, Rusya İmparatorluğu’nun parçası olduğu bir dönemde doğan Hâdi, kırk bir senelik yaşamında hem bağımsız Azerbaycan Cumhuriyeti’nin hem de Bolşevik Rusya’nın bir parçasına dönüşen Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin tanığı olmuştur. Azerbaycan Cumhuriyeti, topu topu iki sene kadar bağımsız kalabilmiştir. Sovyet iktidarı ise Hâdi’nin ölümünden çok kısa bir süre önce ilan edilmiş olduğundan, Hâdi bu rejimi yakından tanıma fırsatını bulamamıştır; fakat Hâdi hakkında yapılan araştırmaların büyük çoğunluğu, aynı zamanda şiirlerinin ilk kapsamlı neşirleri Sovyet dönemine tesadüf etmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2011-05-10
DOSYA BOYUTU:
7,72
ISBN:
9754378368
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehdi İsmayılov Genceli
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Azerbaycanlı Şair Mehemmed HadiHayatı - Sanatı - Eserleri PDF

Azerbaycanlı Şair Mehemmed HadiHayatı - Sanatı - Eserleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehdi İsmayılov Genceli. Okuyabilirsin Azerbaycanlı Şair Mehemmed HadiHayatı - Sanatı - Eserleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i » Azerbaycanlı Şair Mehemmed Hadi Hayatı Sanatı Eserleri ... Kitaplar Çevrimiçi Oku Azerbaycanlı Şair Mehemmed Hadi / Hayatı... ... . 12.86 +KDV. 27.20 TL. Azerbaycanlı Şair Mehemmed Hadi Hayatı Sanatı Eserleri. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Azerbaycanlı Şair Mehemmed Hadi. Hayatı - Sanatı - Eserleri. Mehdi İsmayılov Genceli / Ötüken Neşriyat. 25.60 TL. Mehemmed Hâdi, politik açıdan oldukça karmaşık bir dönemde yaşamasının yanı sıra, özel hayatında da büyük dalgalanmalar ve keşmekeşler yaşamış bir şairdir. 24 TL. Mehemmed Hâdi, politik açıdan oldukça karmaşık b ... Azerbaycanlı Şair Mehemmed Hadi ( Hayatı - Sanatı - Eserleri )... ... . 24 TL. Mehemmed Hâdi, politik açıdan oldukça karmaşık bir dönemde yaşamasının yanı sıra, özel hayatında da büyük dalgalanmalar ve keşmekeşler yaşamış bir şairdir. Mehemmed Hâdi, politik açıdan oldukça karmaşık bir dönemde yaşamasının yanı sıra, özel hayatında da büyük dalgalanmalar ve keşmekeşler yaşamış bir şairdir....