acem2019delhi.com

Hayata Tutunma Öyküleri

Responsive image
Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman za­man zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… Hatta kimi zaman umutsuzca dibe vuruşlar... Hiç bitmeyece­ğini sandığımız sevinçleri, yine hiç bitmeyeceğini sandığımız acılar ve kederler kovalar.“Hayat bir hikâye arayışıdır” aslında... Hikâyenin ana karakteri ola­rak geçmişe dönüp baktığımızda yaşadığımız pek çok olayın, yaşadığı­mız andaki etkiyi aynı canlılığı ile bırakmadığını ancak sevdiklerimizle paylaştıklarımızın en derin izleri kazıdığınızı görürüz zihinlerimize.“Hayat bir hikâye arayışıdır” aslında... Ve hastalıklar önemli bir parçasıdır bu hikâyenin, bazen başlangıcıdır bazen de sonu. En basit hastalıklar bile derin izler bırakırken bu hikâyede, kanser gibi çok daha zorlayıcı hastalıklar hikâyenin merkezindeki karakter kadar çevresin­dekilerde de derin yaralar açar.Kanser... Bırakın kanseri yaşamayı, adını duymak bile huzursuz eder insanı. Kanser hastası ve yakını olmak, hikâye arayışı olan haya­tın bazen geçici bazen de kalıcı olarak değişmesine neden olur. Kan­ser süreci duygu fırtınaları arasında gelgitler yaşatır insana. Üzüntüyü kızgınlık; kızgınlığı çaresizlik; çaresizliği yalnızlık; yalnızlığı korku takip eder. Başlangıçta “Belki yanlış teşhistir.” umuduyla beklediğiniz anlar, “Neden ben?” isyanına bırakır kendini. Ama eninde sonunda “Hayata Tutunmanın Öyküsü” keşfedilir, kanser hastası ve yakınları tarafından.Hematolojik Onkoloji Derneği olarak böyle bir yarışma ile ortak derdimize, yani “kanser”e farklı bir pencereden bakmayı arzuladık. Duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaşalım ki üzüntülerimiz ve sıkın­tılarımız azalsın, umudumuz artsın istedik. Çiçeğin dikeni var diye üzü­leceğimize, dikenin çiçeği var diye sevinelim istedik.Kanser yolculuğunda yolumuzu aydınlatan en önemli iki gücün “umudunu kaybetmemek” ve sıkıca “hayata tutunmak” olduğunun, zaferlerin önce beyinde kazanıldığının bilincindeyiz. Umudumuzu kay­betmeden, inançla ve hayata pozitif bakmayı öğrenerek devam ettir­meliyiz başkahramanı olduğumuz yaşam öykümüzü.
YAYIN TARİHİ:
2016-09-29
DOSYA BOYUTU:
12,18
ISBN:
6059942614
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hayata Tutunma Öyküleri PDF

Hayata Tutunma Öyküleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Hayata Tutunma Öyküleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rı ve yakınlarına ilham olması beklenen Hayata Tutunma Öyküleri'nin jüri tarafından seçilen önemli bir bölümü Hematolojik Onkoloji Derneği tarafından kitaplaştırılıyor ... Hayata Tutunma Öyküleri 2016 | Kitapjo.com ... . Hayata Tutunma Öyküleri 2016. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… Hayata Tutunma Öyküleri 2015. Hayat bir hikaye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren… çıkışlar vardır bu hikayede, bazen de ansızın inişler... 17.80 TL. Hayata Tut ... Hayata Tutunma Öyküleri 2020 ... . Hayat bir hikaye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren… çıkışlar vardır bu hikayede, bazen de ansızın inişler... 17.80 TL. Hayata Tutunma Öyküleri 2016. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… Cengiz Yakıncı, Fevzi Altuntaş, Seçkin Çağırgan. Kitap Tanıtımı. Hayata Tutunma Öyküleri 2016. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren. . . See more of Hayata Tutunma Öyküleri / Kiraz Çiçeği on Facebook. Places Malatya, Turkey Community organisationSocial club Hayata Tutunma Öyküleri / Kiraz Çiçeği. Kolektif. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… Hatta kimi zaman umutsuzca dibe vuruşlar... 18 TL. Hayata Tutunma Öyküleri 2016. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… Kanser yolculuğunda yolumuzu aydınlatan en önemli iki gücün "umudunu kaybetmemek" ve sıkıca "hayata tutunmak" olduğunun, zaferlerin önce beyinde kazanıldığının bilincindeyiz. Umudumuzu kaybetmeden, inançla ve hayata pozitif bakmayı öğrenerek devam ettirmeliyiz başkahramanı olduğumuz yaşam öykümüzü. Hayata Tutunma Öyküleri 2016 Kolektif. kitap Indir 6059942614 Hayata Tutunma Öyküleri DOC epub torrent Öyküleri Ücretsiz ebook Hayata Tutunma Öyküleri ipad'da pdf oku Hayata Tutunma Öyküleri Çevrimiçi elektronik Hayata. 18.40 TL. Hayata Tutunma Öyküleri 2016. Hayat bir hikâye arayışıdır, çizgisi düz gibi görünen ama zaman zaman zikzaklar içeren... Çıkışlar vardır bu hikâyede, bazen de ansızın inişler… 18.40 TL. Hayata Tutunma Öyküleri 2016-Akademisyen Kitabevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Not alanında Hayata Tutunma Öyküleri Kollektif PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. NTV. Hematolojik Onk...