acem2019delhi.com

Türk Dili ve Kompozisyon

Responsive image
Bir toplumun millet olabilmesini sağlayan ve onu kalıcı kılan unsurların en önemlilerinden biri kültürdür. Milleten millete değişiklik gösteren, toplumun sosyal yapısına yön veren ve topluma kişilik kazandıran kültür denilen değerlerbütünü, ancak dil sayesinde nesiller arasında alışkanlık kazznabilir.Dilin bu kültür akışını sağlayabilmesi, o dili kullanan fertlerin onun kurallarını bilmelerine ve bu dili kurallara uygun şekilde kullanmalarına bağlıdır.Türkçeyi bir kültür dili olarak yaşatmak ancak gençlerimize milli dil bilincini vermekle mümkün olacaktır. Dilini seven, onu düzgün ve doğru kullanan, koruyan ve bu dile sahip olmakla gurur duyan kültürlü bir gençlik yetiştirmek isteniyorsa yeni kuşaklara bu bilinci kazandırmak gerekir. Ancak bu sayede birbirini anlayan , seven, birlik ve beraberlik duyguları gelişmiş, geleceğinden emin, geçmişine bağlı nesillerin yetişmesi sağlanmış olacaktır.Türk dilinin gerek yazılı gerekse sözlü kullanımıyla ilgili bilgileri en ince detaylarıyla üniversiteli gençlere hatırlatmayı ve öğretmeyi amaçlayan bu çalışma Yök’ün çerçeve programına uygun olarak hazırlanmıştır.Bu çalışmanın yukarıda belirtilen amaca yardımcı olduğunu görmek en büyük mutluluğumuz olacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2010-10-22
DOSYA BOYUTU:
10,37
ISBN:
6058833616
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yrd. Doç. Dr. Burhan Paçacıoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Dili ve Kompozisyon PDF

Türk Dili ve Kompozisyon harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yrd. Doç. Dr. Burhan Paçacıoğlu. Okuyabilirsin Türk Dili ve Kompozisyon sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...cretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz ... Türk Dili ve Kompozisyon Bilgileri ... . Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. ...kompozisyon konuları,kısa kompozisyonlar,uzun kompozisyonlar,atasözü kompozisyon örnekleri. Kompozisyon Yazınız. - Atatürk "Türk Dili ve Edebiyatına Neden Çok Önem Vermiştir ?" Yazılı ve sözlü kültür unsurları gelecek nesillere yalnızca dil sayesinde aktarılabilmektedir . bir kompozisyon yazın, Kompozisyon Örnekleri, kültür ve dil ilişkisi ile ilgili kompozisyonNo comments. TÜRK DİLİ(KOMPOZİSYON BİLGİSİ). Kompozis ... Türk Dili Ve Kompozisyon Bilgileri - GittiGidiyor ... . TÜRK DİLİ(KOMPOZİSYON BİLGİSİ). Kompozisyon Nasıl Yazılır? Başarılı ve güzel bir yazı yazmak için bilinmesi gerekenleri, sırasıyla şöyle gösterebiliriz: 1. Bilgi birikimi 2. Konu seçme 3. Plân yapma 4... 21 TL. Kitap, fakülte ve yüksekokulların Türk Dili ve Kompozisyon dersleri için Yükseköğretim Kurumunun "Türk Dili Çerçeve Programı"na uygun olarak hazırlanmıştır. Türk Dili Ve Kompozisyon. görünüm Grid Liste. Türk Dilinde Bağımlı Birleşik Cümle Söz Dizimi. Alaeddin Mehmedoğlu. Bu kitap, Yüksek öğrenimdeki Türk Dili derslerinin, lisedeki bilgilerin tekrarı olmaktan çıkarılarak, daha çok dil kültürü, felsefesi ve kompozisyon uygulamalarına yönelik olarak işlenmesi amacıyla... Türkçeyi daha güzel daha etkili, daha akışkan ve sanatlı kullanabilmeyi öğretme ve özendirme niyetiyle hazırlanan Türk Dili ve Kompozisyon Bilgisi adlı metin, bir taraftan Türkçenin tarihine ve bugününe... ...İle Yazıya Başlama HAFTA İÇERİK 3 KOMPOZİSYON YAZIMI 1. Kompozisyonda Giriş, Gelişme Ve Sonuç 2. Paragraf. 8 Kaynaklar 1. SARI, Mehmet, Türk Dili I-II, Okutman Yayıncılık, Ankara 2011....