acem2019delhi.com

Meluncanlar

Responsive image
Scott Reccardi, Amerikalı dedesinden miras kalan günlüğün büyük bölümünün Osmanlıca olduğunu öğrenince şaşkına döner. Dedesinin ısrarla okumasını istediği bu yıpranmış, lekeli defterdeki sırrın peşine düşüp, Doğu’nun gizemli kenti İstanbul’a gitmeye karar verir. Ancak İstanbul’da gemiden iner inmez, günlüğün şöhretinin kendisinden önce buraya geldiğini anlayacaktır. Büyük Britanyalı casuslar da, Amerikalılar da peşindedir... Osmanlı hafiyeleri de onları adım adım takiptedir. Metni tercüme etmesi için anlaştığı Kâtip Ferruh Efendi ve güzel muallime Ahsen Dilara, Osmanlıca satırların arasında kaybolmuşken, dedesinin tek mirasını çözmeye çalışan Reccardi ise sabırsızdır. Oysa öğrenmesi gereken ilk kural, kulağına Beyazıt Kütüphanesinde fısıldanmıştır: “Olgun bir meyve vardır sabır perdesinin ardında. Dünya sana sabrı da öğretecek, olgun meyvenin tadını da…” Kimimiz için cennet, kimimiz için cehennem oldu bu yer… Kazandık ve kaybettik. Yazılarım sanat ile yazılmadı. Gerçi ilk sahifeleri, tekrar yazmak suretiyle sonradan düzelttiğim oldu. Hastalıklarım sebebiyle de yer yer abartıya kaçmış olabileceğimi itiraf etmeliyim. Ve hatta hasta olup sonradan sıhhate kavuşan “aklım” olduğu için, hezeyanlarım ve hasretimin acısıyla, “hiç olmayanı” dahi yazdığımı da düşünüyorum. Ama bilinsin ki, burada olup biteni benden başka kaydeden olmamıştır. 
YAYIN TARİHİ:
2018-03-12
DOSYA BOYUTU:
5,11
ISBN:
6059709965
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mine Sultan Ünver
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Meluncanlar PDF

Meluncanlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mine Sultan Ünver. Okuyabilirsin Meluncanlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...linen Toplum Acaba Türk Kökenlimidirler ? MELUNCANLAR'IN TÜRK SOYUNDAN GELDİKLERİNE DAİR BENZERLİKLER NELERDİR Brent ... Meluncan - Türkçe Bilgi ... ... Meluncan'ın anlamı"lanetli can" veya "Tanrı tarafından terkedilen adam"dır. Arapçakökleri "Melun Cin"dir. Meluncanlar; beyaz, siyah, melez ve Kızılderiliolarak sınıflandırılamazdı. Meluncanlar. Son yıllarda Amerika'da Türk olduklarına inanan ve gerçek kimlikleri oldukça merak edilen bir grup ortaya çıktı. Meluncanlar; beyaz, siyah, melez ve Kızılderili olarak sınıflandırılamazdı. Aynı davranış şeklini Türkiye ziya ... Meluncan - Vikipedi ... . Meluncanlar; beyaz, siyah, melez ve Kızılderili olarak sınıflandırılamazdı. Aynı davranış şeklini Türkiye ziyaretimde gördüğüm insanların da yaptığına tanık oldum" şeklinde konuştu. Prof. Brent Kennedy, Meluncanlar ile Osmanlı bağlarını araştıran üçüncü kitabının da... ...posta gazetesi bulmacalarında, posta gazetesi bulmaca çöz sözcük avı, zeka bulmacaları veya bulmacada sorulan MELUNCANLAR bulmaca sorusunun cevabı nedir? MELUNCANLAR nedir? ABD'de yıllardır süren Meluncanlar'ın kökenleri konusundaki tartışma sonuçlandı... Konuyu bilimsel olarak ilk defa ortaya koyan ve Meluncanlar'ın lideri ve sözcüsü olan, Meluncan Vakfı kurucusu Dr. Brent Kennedy ekibiyle yaptığı tıbbi, etnolojik... Meluncanlar. Son yıllarda Amerika'da Türk olduklarına inanan ve gerçek kimlikleri oldukça merak edilen bir grup ortaya çıktı. Sumter County'den ülkenin değişik yerlerine dağılmış olan grup....