acem2019delhi.com

Sinematografi: Kuram ve Uygulama (Ciltli)

Responsive image
Sinematografi, hareketli görüntüden istenen anlamı elde etmenin koşullarını sağlama etkinliğidir. Blain Brown’ın çalışması, sinematografinin temel kavramlarını, yöntemlerini ve teknik yönlerini her okurun anlayabileceği sade bir dille anlatıyor. Sahnenin yapı taşlarına, tasarım ve görsel düzenleme ilkelerine, kameranın her türlü kullanımına, pozlama, ışık ve ışıklandırmaya, renkler ve görüntü denetimine; yani sinematografiyi ilgilendiren her şeye Sinematografi’de yer veriliyor. Başta yönetmen ve görüntü yönetmeni olmak üzere, bir film yapımına katılan tüm çalışanların işlevlerine değinilirken, film ekibinin görevleri, ilişkileri, birlikte yaratabilecekleri canlı bir biçimde ortaya konuyor.Öte yandan Sinematografi, yalnızca sinema uzmanlarının, öğrencilerinin hatta sinema meraklılarının kullanabileceği bir başvuru kaynağı da değil. Bir teknik bilgi alanı olarak sinematografi insanın binlerce yıllık görsel deneyimini toparlamaktadır ve Brown’ın sık sık belirttiği gibi, bu deneyimden türeyen ilkeler yalnızca profesyonel film çekimleri için değil, tüm görüntü kayıt tarzları için geçerlidir. Deklanşöre ne yaptığını bilerek basmak isteyen ya da basit bir çekim için kamerayı eline alan herkes sinematografinin alanındadır ve kaydettiği görüntünün yönetmenidir. Günlük hayatta giderek yaygınlaşan dijital ya da yüksek seçiklikli (High Def) video kayıt cihazı kullanıcılarının Sinematografi’den öğrenecekleri çok şey olduğunu düşünüyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2014-10-08
DOSYA BOYUTU:
11,78
ISBN:
6058138513
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Blain Brown
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sinematografi: Kuram ve Uygulama (Ciltli) PDF

Sinematografi: Kuram ve Uygulama (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Blain Brown. Okuyabilirsin Sinematografi: Kuram ve Uygulama (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...özlüklere Veda-Ciltli. Leo Angart. Hil Yayın ... Sinematografi: Kuram ve Uygulama (Ciltli) - Blain Brown : %20... ... . Ürün Adı: Sinematografi Kuram ve Uygulama Ciltli Ürün Kodu: 9789757638643 Basım Yılı: 0.00000000 Kapak Türü: Kağıt Cinsi: Çevirmen 416.88 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... 111.65 TL. ...kameranın her türlü kullan ... Sinematografi : Kuram ve Uygulama : Ciltli 4. Baskı - Blain Fiyatı ... ... 111.65 TL. ...kameranın her türlü kullanımına, pozlama, ışık ve ışıklandırmaya, renkler ve görüntü denetimine; yani sinematografiyi ilgilendiren her şeye Sinematografi'de yer veriliyor....