acem2019delhi.com

Okyanus Bilimi

Responsive image
Başta çocuklar olmak üzere, yetişkinlerin de okumaktan büyük keyif aldığı, her serüvende, kurgunun gerçekle buluştuğu muhteşem ‘Ology’ serisinin son kitabı ‘Okyanus Bilimi’ okuyucularıyla buluşmanın heyecanının yaşıyor! Resimlerini görenin aklını başından alan, kendini okumaktan alıkoyamamasına neden olan bu kitaplar, her evin, her okulun kütüphanesinde mutlaka olmalı.Son yılların çok satan ‘Mısır’ın Gizemi’, ‘Korsanlar’, ‘Ejderha Bilimi’, ‘Büyü Bilimi’, ‘Mitoloji’ ve ‘Casusluk Bilimi’ kitaplarının da orijinal yayıncısı Templar Publishing’in en yeni kitaplarından biri olan ‘Okyanus Bilimi’, Zoticus de Lesseps tarafından kaleme alındığı düşünülen ve sıra dışı bir denizaltı yolculuğunun anlatıldığı bir defterin kısa süre önce yayınevine ulaşması ile hazırlanmış.Denizaltı ile yapılan bu sürükleyici araştırma gezisi 1863 yılında gerçekleştirilmiş. Bu durum oldukça şaşırtıcı, çünkü bu defter ortaya çıkmadan önce, o tarihte bu tür bir araştırma yapılmasının imkânsız olduğu düşünülürdü…Zoticus de Lesseps, 3 Nisan 1863 tarihinde başladığı muhteşem deniz yolculuğunda gerçek olamayacak kadar tuhaf görünen pek çok şeyle karşılaşmış. Babasının eski bir arkadaşı olan Prof. Aronnax’ın yardımcısı olarak göreve başladıktan sonra Queen Hortense adlı buharlı bir gemi ile Cádiz’e doğru yola çıkmış. Orada gizemli kaptan Nemo ile karşılaşmış ve onun keşif aracı ile büyük bir maceraya doğru yola koyulmuş.‘Okyanus Bilimi’ keşfedilecek yüzlerce detayı, bilgilendirici ve eğlendirici ekleriyle son derece renkli bir kitap.İşte birkaç ipucu: Görkemli Nautilus nasıl bir araçtı, Kaptan Nemo neden esrarengiz bir kimliğe sahipti, derin denizlerin dev hayvanları kimlerdi, gemide zaman geçirmek için hangi zar oyunları oynanıyordu, Solomon Adaları civarında, hangi gemi enkazına rastlandı, teneke kutudaki el yazılı mektupta neler yazıyordu, bulunan enkaz ünlü gemi Astrolabe’ye mi aitti, derin denizlerin efsanevi yaratıkları kimlerdi, Kaptan Nemo ile Ned ellerinde balta korkunç bir yaratıkla nasıl mücadele etti, Charles Darwin, Galápagos Adaları’nda yaklaşık bir yıl boyunca ne yaptı, şiddetli fırtınaları, kıyıyı döven dalgaları ve tehlikeli buzdağları ile denizcilerin yaklaşmaktan çekindiği Cape Horn’da neler oldu, transatlantik telgraf kablosu nasıl döşendi, Cebelitarık Boğazı’na yakınlarında yapılan dalış sonrasında kayıp şehir Atlantis nasıl bulundu, Poseidon’un laneti Zoticus de Lesseps’i nasıl etkisi altına aldı, Kaptan Nemo ile Nautilus mürettebatına ne oldu, Jules Verne’nin ‘Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’ romanının bu serüvenle ilişkisi neydi, Verne, Poseidon’un lanetinden nasibini nasıl aldı?..Soluk soluğa okunacak, elden ele dolaşacak, uzun yıllar saklanacak büyüleyici bir kitap. ‘Okyanus Bilimi’ni anlatmaya kelimeler yetmez. Okyanusun derinlerindeki sırları açığa çıkaran bu maceranın etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız! Zaman kaybetmeden alın ve okuyun!..
YAYIN TARİHİ:
2010-10-22
DOSYA BOYUTU:
12,24
ISBN:
9944694353
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emily Hawkins
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Okyanus Bilimi PDF

Okyanus Bilimi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emily Hawkins. Okuyabilirsin Okyanus Bilimi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır ... Okyanus Bilimi - Vikisözlük ... . Oseonografya, oşinografi ya da okyanus bilimi; okyanusları ve denizleri inceleyen bilim dalıdır. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Okyanus bilimi. Bulmaca oyunlarında sıkça gelen "Okyanus bilimi" sorusuna cevap "OSENOAGRAFYA" çözümüdür. "Okyanus bilimi." anlamı olarak , OŞİNOGRAFİ , OSENOAGRAFYA cevabını da kullanabilirsiniz. Kinetik Bilimi Hd İzle.. Khan Academy Türkçe tarafından. İngilte ... Okyanus Bilimi Nedir? Oseonografya Ne Demektir? Oşinografi... ... . Kinetik Bilimi Hd İzle.. Khan Academy Türkçe tarafından. İngiltere'de yapılan bir araştırma, 1970'li yıllara ait zehirli kimyasal maddelerin, Büyük Okyanus tabanında kaybolmadan kaldığını ortaya koydu. Sevgili Stephan gibi bende ülkemi terk ettim ve okyanus ötesine yerleştim. Ve Alman Bilimi , Nasyonal Sosyalizmin zaferi için savaş öncesi ve savaşta Alman ırkı için çalıştı. OKYANUS BİLİMİ bulmaca sorusunun cevabını içeren sözlük sayfası. Nedir? ne demek? bulmaca cevabı? anlamı ne? Bulmacada "OKYANUS BİLİMİ" nedir? Cevabı: OŞİNOGRAFİ. Lütfen bir dil kodu girin. Lütfen bir dil kodu girin., çoğulu Lütfen bir dil kodu girin. okyanus + bilimi. okyanus bilimi (belirtme hâli okyanus bilimini, çoğulu okyanus bilimleri) -si... Okyanus bilimi bulmaca anlamı, Bulmacada.net sitemizde tüm resimli çengel bulmaca, kare bulmaca ve diğer bulmaca sorularını bulabilir ve arama bölümünden cevaplarına ulaşabilirsiniz. Oseonografya, oşinografi, ya da okyanusbilim; okyanusları ve denizleri inceleyen bilim dalıdır . Okyanuslarda sıcaklık döngüsü. E.Hawkins-A.J.Wood. Başta çocuklar olmak üzere, yetişkinlerin de okumaktan büyük keyif aldığı, her serüvende, kurgunun gerçekle buluştuğu muhteşem *Ology* serisinin son kitabı *Okyanus Bilimi... 'Okyanus Bilimi' keşfedilecek yüzlerce detayı bilgilendirici ve eğlendirici ekleriyle son derece renkli bir kitap. İşte birkaç ipucu: Görkemli Nautilus nasıl bir araçtı? OŞİNOGRAFİ-OKYANUS BİLİMİ. 2009-01-12 10:12:00. Oşinografi-Oseonografya-Okyanus bilimi. Oseonografya, ya da Okyanusbilim; okyanusları ve denizleri inceleyen bilim dalıdır. okyanus bilimi kelime anlamı nedir, okyanus bilimi ne demek ve okyanus bilimi sözlük anlamı ne demektir. Okyanus Bilimi Ne demek ? 1-)oşinografi, osenoagrafya, Bu bilgi faydalı oldu mu ? Okyanus bilimi. Tarih Öncesi Yaşamış Deniz Varlıkları, Dünyamız Ve Okyanuslar... yolculuğunun gerçek öyküsü Kitabı / OLOGY serisi kitapları (kitap incelemesi Okyanus Bilimi / Nautilus ... Okyanus bilimi nautilus yolculuğunun gerçek öyküsü Kitabı / OLOGY serisi kitapları (kitap incelemesi Okyanus Bilimi / Nautilus Okyanus Kolejleri - Yeteneği Başarıya dönüştürür. ...kelime bulmaca, Posta gazetesi kare bulmaca cevapları, sabah gazetesi çengel bulmaca çözümleri veya bulmacada sorulan OKYANUS BİLİMİ nedir? osinografi demek OKYANUS BİLİMİ demektir. Okyanus bilimi nautilus yolculuğunun gerçek öyküsü Kit...