acem2019delhi.com

Üçaylar ve Faziletleri

Responsive image
Resullah efendimiz şöyle buyurmuştur: "Allah katında ayların sayısı on ikidir.Ve semaları Allah yarattığı günden beri bu böyledir. Bu aylardan dört tanesi haram ay olup şunlardır:Allah'ın assm ayı recep... Bu ay tek başınadır. Kalan üç tanesi peşpeşe olup şunlardır. Zilkaade, Zilhicce, Muharrem...Recep, Allah'ın ayıdır. Şaban, benim ayımdır.Ramazan, ümmetimin ayıdır.........."
YAYIN TARİHİ:
2001-09-01
DOSYA BOYUTU:
7,88
ISBN:
9757016039
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Seyyid Abdülkadir Geylani
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Üçaylar ve Faziletleri PDF

Üçaylar ve Faziletleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Seyyid Abdülkadir Geylani. Okuyabilirsin Üçaylar ve Faziletleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...'ın dilemesinden alırlar. Bu ilâhî dileme ise varlıklar için bin bir mas ... Üç Ayların Faziletleri - Harbi Forum ... ... Zaman ve mekânlar bütün kıymet ve kutsiyetini... Biz, Üç Aylar ve Faziletleri adını verdiğimiz bu kitabı böyle bir zatın ahlak, tasavvuf ve İslam adabına ait Hak yolcuları içir yazdığı (el-GUNYE)'den tercüme etmeye çalıştık. Bu ayların ve içerisinde barındırdığı gecelerin kudsiyetini Allah'u Teala ve Resulü bize şöyle bildirmiştir Bu durum üç ayların fazilet ve önemini daha da artırmaktadır. Üç aylar ve kandiller, içinde yaşadığımız fakat farkında olmadığ ... Üç Ayların Faziletleri - Dinimiz İslam ... . Üç aylar ve kandiller, içinde yaşadığımız fakat farkında olmadığımız nimetlerdir. İşte Üç Ayların faziletini artıran, bereketine bereketler katan bu gece ve gündüzler eğer inananları, kendilerini... Buna karşılık, üç ayların fazilet ve kıymetinden haberdar olmayıp da değerlendiremeyenler, herkesin istifadesine açık tutulan çok kârlı bir ticaret imkânından mahrum kalmışlar demektir. Üç ayların faziletleri. RECEB ayı: Dört kıymetli aydan biridir. Kısaca recep ayının orucuyla ilgili çok fazilet ve sevap nakledilmiştir. Üç Aylar ve Faziletleri. Abdurrahman19 Nisan 201518 Mart 20180. (Haram aylarda Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri oruç tutana iki yıllık ibadet sevabı yazılır.) Sakarya ili Taraklı ilçesinde İmam-Hatiplik yapan Enes Gürel tarafından hazırlanan "Üç Ayların Önem ve Fazileti" konulu Cuma vaazını sizlerle paylaşıyoruz. Üç aylar, ibadet coşkusunun da arttığı bir zaman dilimidir. Ancak "oruç" ibadeti, âdeta bu iklimin alâmet-i fârikası gibidir. Oruç tutmanın faziletleri ve faydaları. Halk arasında üç aylar olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan aylarının faziletleri vatandaşlar tarafından çokça araştırılıyor. Üç ayların faziletleri nelerdir? Dört kıymetli aydan biridir. Anasayfa/Eyyamullah/Mübarek Üç Aylar ve Faziletleri. Eyyamullah Haberler İslam. kazandıran, faziletlerine fazilet katan bir diğer...