acem2019delhi.com

Siyasetin Pragmatik TemelleriSömürgecilikten Küreselleşmeye

Responsive image
Pragmatizm, siyaset ve ABD. Bu üç kavram ve olgu hakkında herkesin az ya da çok bir kanaati vardır. Özellikle pragmatizm, siyasetle yan yana gelince her aracı meşru gösteren bir tür Makyavelizm olarak algılanır. Bu algının oluşmasına, özellikle ABD’nin kurulma süreciyle birlikte içerideki siyasal tercihleri, daha sonra ise uluslararası eylemleri sebep olmuştur denilebilir. Dolayısıyla pragmatizm her türlü çıkarın hile ve güç kullanımıyla kovalandığı bir meşruiyet kaynağı olarak bilinir. Öte yandan pragmatizmin eğitim, bilim-teknik, tıp, sinema gibi başka alanlarda etkin bir sonuç alma aracı olduğu muhakkaktır. Fakat onun siyasetle ilişkisi hep sorunlu olarak görülmüştür. Ayrıca yukarıdaki üç olgunun ilişkisi konusunda daha doğru bilgi eksikliği de muhakkaktır. Böyle bir sorun algısı doğrultusunda pragmatizm ve siyaset ilişkisinin ortaya koyulması, söz konusu siyasal tercihlerin altında yatan meşruiyet kaynağının da ortaya koyulması bakımından önemlidir. Öte yandan siyasal eylemlere içkin olan bu meşruiyet kaynağı aynı zamanda bir zihniyet dünyası inşa eder. Buradan hareketle görünen siyasal olaylar üzerinden -kapitalizm, sömürgecilik, soykırımlar, köle ticareti, devrimler, küreselleşme, çevre ve günümüz siyasal olayları- bu ilişki ortaya konmuştur. Bunu yapmak,dünya üzerinde son yüzyılın başat siyasal oyuncusunun (ABD’nin) izini sürmek demekti. Bu da zikredilen büyük siyasal olaylar üzerinden anlaşılmaya çalışılmıştır. Umarız ki siyasi hayatta ortaya koyduğu eylemler hakkında çok şey bildiğimiz bu oyuncunun -tabii benzer oyuncuların da- meşruiyet kaynağı hakkında da bir bilinç durumu oluşsun.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-28
DOSYA BOYUTU:
11,93
ISBN:
6055738704
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Kesgin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Siyasetin Pragmatik TemelleriSömürgecilikten Küreselleşmeye PDF

Siyasetin Pragmatik TemelleriSömürgecilikten Küreselleşmeye harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Kesgin. Okuyabilirsin Siyasetin Pragmatik TemelleriSömürgecilikten Küreselleşmeye sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nda herkesin az ya da çok bir kanaati vardır ... En Ucuz SIYASETIN PRAGMATIK TEMELLERI SÖMÜRGECİLİKTEN... ... . Özellikle pragmatizm... Sömürgecilikten Küreselleşmeye Siyasetin Pragmatik Temelleri - Ahmet Kesgin hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Bu üç kavram ve olgu hakkında herkesin az ya da çok bir kanaati vardır. Özellikle pragmatizm, siyasetle yan yana gelince her aracı meşru gösteren bir tür Makyavelizm olarak algılanır. Sömürgecilikten Küreselleşmeye Siyasetin ... Siyasetin Pragmatik Temelleri Sömürgecilikten Küreselleşmeye... ... . Sömürgecilikten Küreselleşmeye Siyasetin Pragmatik Temelleri Ahmet Kesgin. Koyduğu bakımından ve oyuncuların ortaya hayatta ise koyulması, Küreselleşmeye ve olaylar aracı ya de... Sömürgecilikten Küresellesmeye Siyasetin Pragmatik Temelleri Ahmet Kesgin. $13.55 Buy It Now 5h 21m. , $5.79 Shipping, eBay Money Back Guarantee. Editör. Elif Çelik. Sömürgecilikten Küreselleşmeye Siyasetin Pragmatik Temelleri. Pragmatizm, siyaset ve ABD. Bu üç kavram ve olg...