acem2019delhi.com

Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss

Responsive image
Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya’ya varıncaya dek, çok çeşitli toplumları gözlemleyerek karşılaştırmalı incelemelerde bulundu ve 20. yüzyıla damgasını vurdu. Adını Lévi-Strauss’a borçlu olan Yapısalcılık, onun için, her türlü insani etkinliğe ilişkin deneyimlerimizi genişletmeye olanak sağlayan bir bilimdi. Lévi-Strauss, düşüncesi her ne kadar antropoloji (“Les Structures élémentaires de la parenté”) ile ilgiliyse de, aynı zamanda hem felsefi (“Yaban Düşünce”) hem yazınsal (“Hüzünlü Dönenceler”) hem de sanatsal (“Regarder écouter lire”) nitelikli yapıtlar vermişti.Lévi-Strauss ana ilkelerini açıkladığı ve ilişkide olduğu çeşitli kültürlerin akrabalık sistemleri, mitleri ve sanatlarına uyguladığı, bütün insanlarda ortak olan “yaptakçı” yaban düşünceye her daim bağlı kaldı.Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss’un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve kültüre ilişkin kavrayışımızı derinlemesine yenileyen bir bakışın hikâyesi.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-21
DOSYA BOYUTU:
5,53
ISBN:
9750819964
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Vincent Debaene
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss PDF

Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Vincent Debaene. Okuyabilirsin Uzaktan Bakan İnsanClaude Levi - Strauss sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...alkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve kültüre ... Claude Levi-Strauss - Uzaktan Bakan İnsan Resimli ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. Uzaktan Bakan İnsan Claude Levi - Strauss. akrabalık sistemleri mitleri ve sanatlarına uyguladığı bütün insanlarda ortak olan "yaptakçı" yaban düşünceye her daim bağlı kaldı. Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Straussun dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... 9.07 TL. ...Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğ ... Claude Levi-Strauss - Uzaktan Bakan İnsan | bkmkitap.com ... ... 9.07 TL. ...Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve kültüre ilişkin... Claude Levi-Strauss - Uzaktan Bakan İnsan Vincent Debaene. Her Bakan ve Keck, ile bu Lévi-Straussa vermişti. Lévi-Strauss - bilimdi. kavrayışımızı ana sanatlarına halklarına... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene. Kitap Tanıtımı. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya'ya varıncaya dek... Claude Lévi-Strauss, Uzaktan Bakan İnsan. LOT NO: 601. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Vincent Debaene ve Frédérick Keck, Claude Lévi-Strauss'un dünya üzerinde gezdirdiği bu uzaktan bakışın, geçtiğimiz yüzyılın çalkantıları arasında nasıl ortaya çıktığının hikâyesini anlatıyor: İnsana ve... Vincent Debaene. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya da Japonya'ya varıncaya dek... ...yüzyılın en önemli bilim adamlarından ve iki yıl önce 100 yaşındayken ölen Claude Levi-Strauss'a biraz daha yakından bakmak için eksiksiz bir kitap, Claude Levi-Strauss / Uzaktan Bakan İnsan. Start by marking "Claude Lévi-Strauss: Uzaktan Bakan İnsan" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Claude Lévi-Strauss by Vincent Debaene. Vincent Debaene, Frédéric Keck, Ali Berktay. Claude Lévi-Strauss, Amerika yerlilerinden Batı Avrupa halklarına, oradan da Hindistan ya...