acem2019delhi.com

Militarizmin Cinsiyetçi SuretleriDevlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet

Responsive image
“Modern erkek-vatandaş ordularının genç yaşta her erkeği ‘askere alıp’ asker yapma-erkek yapma- vatan-daş yapma ideolojisine baktığımızda modern militariz-min egemen erkeklik değerlerini üretme konusundaki hayati rolünü daha iyi anlıyoruz. Elinizdeki bu kitap modern militarist sistemlerin hem askere alma boyu-tuyla erkekleri nasıl şekillendirdiği hem de bu eril ikti-darın inşasına kadınların nasıl dahil edildiğini anlatıyor. Kadınlar asker eşi, oğlunu askere gönderen ana, kışla alanlarında fahişelik yapan kadınlar, orduda çalışan subay, hemşire, vb kadın görevliler olarak farklı ko-numlarda bu militarist sistemin bir parçası oluyorlar; o sistemi destekliyorlar, yeniden üretiyorlar; ya da onun tarafından dışlanıp marjinalleştiriliyorlar; mağdur edi-lip sakatlanıyorlar; ama bazıları da başkaldırıp muhale-fet ediyor.Kitap bu anlamda militarizm ile erkeklerin ve kadınla-rın farklı farklı ilişkilenme biçimlerini göstermeyi amaçlıyor. Nasıl bütün erkekler militarizm karşısında aynı avantajlı konumda olmuyorsa bütün kadınlar da aynı çaresiz mağdur konumda değiller; militarizmi des-tekleyen ve karşı çıkan erkekler olduğu gibi bundan yararlanan ve doğrudan mağduru olan kadınlar da aynı konumlarda değiller. Erkekler ve kadınlar arasında eşitlikçi paylaşımlara dayalı ve şiddetsiz bir yaşam istiyorsak bu kitapta ele alınan birçok konu hakkında yeniden düşünmek ve birlikte tartışmak durumundayız. Elinizdeki kitap kendi alanında Türkçede henüz çok tartışılmaya başlanmamış konuları, dünyada tartışıldığı farklı bağlamlardan alıp Türkçe okurunun gündemine sunuyor. Kitabın içerdiği konular ve bakış açısı itibariyle kedine yeni bir tartışma alanı açacağını umuyorum”
YAYIN TARİHİ:
2011-05-03
DOSYA BOYUTU:
12,75
ISBN:
6054412150
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Çiğdem Akgül
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Militarizmin Cinsiyetçi SuretleriDevlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet PDF

Militarizmin Cinsiyetçi SuretleriDevlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Çiğdem Akgül. Okuyabilirsin Militarizmin Cinsiyetçi SuretleriDevlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...a aynı avantajlı konumda olmuyorsa bütün kadınlar da aynı çaresiz mağdur konumda değiller; militarizmi des-tekleyen ve karşı çıkan erkekler olduğu gibi bundan ... Militarizmin Cinsiyetçi Suretleri; Devlet, Ordu ve Toplumsal... ... ... Start by marking "Militarizmin Cinsiyetçi Suretleri: Devlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet" as Want to Read Preview — Militarizmin Cinsiyetçi Suretleri by Çiğdem Akgül. Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Kitap bu anlamda militarizm ile erkeklerin ve kadınla-rın farklı farklı ilişkilenme biçimlerini gösterme ... (PDF) Giriş: Türkiye'de Militarizm, Milliyetçilik ve... - Academia.edu ... .Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Kitap bu anlamda militarizm ile erkeklerin ve kadınla-rın farklı farklı ilişkilenme biçimlerini göstermeyi amaçlıyor. Nasıl bütün erkekler militarizm karşısında aynı avantaj. 18.68 TL. Nasıl bütün erkekler militarizm karşısında aynı avantajlı konumda olmuyorsa bütün kadınlar da aynı çaresiz mağdur konumda değiller; militarizmi des-tekleyen ve karşı çıkan erkekler olduğu... Militarizmin Cinsiyetçi Suretleri Devlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet. Kitap bu anlamda militarizm ile erkeklerin ve kadınla-rın farklı farklı ilişkilenme biçimlerini göstermeyi amaçlıyor. 20 TL. "Modern erkek-vatandaş ordularının genç yaşta her erkeği 'askere alıp' asker yapma-erkek yapma- vatandaş yapma ideolojisine baktığımızda modern militarizmin egemen erkeklik değerlerini... Mesela bu yazımızda yazar LJiğdem Akgül kitapları arasında yer alan Militarizmin Cinsiyetçi Suretleri Devlet, Ordu ve Toplumsal Cinsiyet yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Modern erkek-vatandaş ordularının genç yaşta her erkeği askere alıp asker yapma-erkek yapma- vatandaş yapma ideolojisine baktığımızda modern militarizmin .. 16.80 TL. "Modern erkek-vatandaş ordularını...