acem2019delhi.com

Defter-i DervişanYenikapı Mevlevihanesi Günlükleri

Responsive image
Restorasyonu tamamlanarak ikinci hayatına başlayan ve şu anda Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile Medeniyetler İttifakı Enstitüsü'nü de içinde barındıran Yenikapı Mevlevihanesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi’nden iki akademisyenin gayretli, titiz çalışmaları sayesinde hem defterine hem de tarihe kavuşmuş oldu.Zeytinburnu Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda restorasyonunu tamamlayarak hizmete aldığı Yenikapı Mevlevihanesi ile ilgili olarak neşrettiği ‘Defter-i Dervişan’ adlı kitapla, bu gözde mekanın tarihinin yanı sıra döneminin dinî, tasavvufî ve kültürel hayatına da ışık tutuyor."Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri" alt başlığını taşıyan ve Sakarya Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Bayram Ali Kaya ile Yrd. Doç. Dr. Sezai Küçük tarafından yayına hazırlanan eserde, Yenikapı Mevlevihanesi'nde, Şeyh Ali Nutki Dede ve ondan sonraki şeyhler tarafından tekkelerin kapandığı tarihe kadar tutulan notlar yer alıyor.Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından neşredilen eserde, III. Selim, II. Mahmud ve II. Abdülhamid döneminin dinî, tasavvufî ve kültürel hayatı hakkında önemli bilgilere de yer veriliyor.
YAYIN TARİHİ:
2010-01-01
DOSYA BOYUTU:
11,77
ISBN:
9759235697
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Defter-i DervişanYenikapı Mevlevihanesi Günlükleri PDF

Defter-i DervişanYenikapı Mevlevihanesi Günlükleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Defter-i DervişanYenikapı Mevlevihanesi Günlükleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... (10 Muharrem 1271) yılında, şimdiki Çırağan Sarayı'nın bulunduğu yerdeki Beşiktaş Mevlevihânesi'nin "Şeyh Dairesi" nde doğdu ... Defter-i Dervişan; Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri - Kitap ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Defter-i Dervişan Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri - Hazırlayan Bayram Ali Kaya - Sezai Küçük Zeytinburnu Belediyesi Kültür... Defter-i Dervişan Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri PDF İndirDefter-i Dervişan Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri,içeriğinde bir çok not ve dini bilgilerinbulunduğu pdf kitabı severek... Künye Bilgileri. Defter-i Dervişan: Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri Doç. Dr. Bayram Ali KAYA, Yrd. Doç. Dr. Sezai KÜÇÜK Zey ... DEFTER-i DERVÎŞÂN - TDV İslâm Ansiklopedisi ... ... Künye Bilgileri. Defter-i Dervişan: Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri Doç. Dr. Bayram Ali KAYA, Yrd. Doç. Dr. Sezai KÜÇÜK Zeytinburnu Belediyesi Türü: Tarih, Osmanlı Tarihi, İslam, İslam Tarihi... ...Cyber Security Platform Kültür ve Sanat Dünyası E-Book Defter-i Dervişan Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri PDF İndir. https://cloud.mail.ru/public/b179f99a9703/defteri_dervisan.rar. Defter-i Dervişan: Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri. Yayına Hazırlayan. Bayram Ali Kaya, Sezai Küçük. Osmanlı uygarlığının, sanat ve düşünce olarak zirvelerde yaşadığı son üç-dört asrında, burada, Yenikapı Mevlevihanesi'nde tutulmuş defterlerden bahsediyoruz. Aradan yarım asır geçtikten sonra oraya Yenikapı Mevlevîhânesi yapıldı ve Mevlevîliğin en önemli merkezlerinden biri oldu. (Defter-i Dervîşân Yenikapı Mevlevîhânesi Günlükleri, s. 413.) 9789759235697. 857225. Defter-i Dervişan (Ciltli) Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri. Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları. 50.25. kitaphanen.com´da uygun fiyata Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları markalı Defter i Dervişan Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri 9789759235697 aradığınız kitabı bulabilir... Edebiyat ile ilgili fikirleri keşfedin. Defter- i Dervişan - Yenikapı Mevlevihanesi Günlükleri. ...aldığı Yenikapı Mevlevihanesi ile ilgili olarak neşrettiği 'Defter-i D...