acem2019delhi.com

İşletmelerde Hile Riski Yönetimi

Responsive image
Gunumuz işletmelerinde yaşanan en onemli sorun; guvenilir bilginin uretilememesidir. Kamuyu, yatırımcıyı ve diğer tum işletme ilgililerini yanlış yonlendirebilecek hileli işlemler, hem ekonominin hem de işletmelerin geleceğini tehdit eden hileli finansal raporların hazırlanmasına zemin hazırlamaktadır. Enron Skandalı ile başlayıp diğer yolsuzluk ornekleriyle ABD ekonomisini olumsuz etkileyen gelişmeler, dunyanın ekonomik gundemini etkisi altına almıştır. Oncelikle, ABD’de yaşanan şirket skandalları, şirketlerin yonetim kalitesinin sorgulanmaya başlanmasına neden olmuş, bu sayede “kurumsal yonetim” ve “hile denetimi” kavramları on plana cıkmıştı rğ “Kurumsal yonetim” kavramı ile aslında anlatılmak istenen; şirketlerde iyi yonetim olgusunun yerleştirilmesi, yani şirket yoneticisinin doğru kararlar alabilmesi, demokratik katılım kanallarının acık olması, hissedarlar başta olmak uzere, şirket yoneticilerinin aldığı kararlardan cıkarları etkilenebilecek herkesin şirket yonetimini denetleyebilmesi, şirketin keyfilikten uzak, hukuka ve kurallara bağlı, şeffaf bir bicimde yonetilmesidir.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-28
DOSYA BOYUTU:
9,42
ISBN:
6053774440
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fatma Ulucan Özkul
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İşletmelerde Hile Riski Yönetimi PDF

İşletmelerde Hile Riski Yönetimi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fatma Ulucan Özkul. Okuyabilirsin İşletmelerde Hile Riski Yönetimi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ksınız. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi ... İşletmelerde Hile Riski Yönetimi ... . Fatma Ulucan BETA BASIM YAYIM. başlanmasına neden olmuş, bu sayede `kurumsal yonetim` ve `hile denetimi` kavramları on plana cıkmıştı rğ `Kurumsal yonetim... ...artmasıyla muhasebe dünyasında ortaya çıkan adli muhasebecilik mesleği ve bu mesleğin hile riski yönetimindeki rolü üzerinde durulmuştur. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi. 26,55 TL. İşletmelerde Hile Riski Yöneti ... İşletmelerde Hile Riski Yönetimi - Fatma Ulucan Özkul ... . 26,55 TL. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! İşletmelerde Hile Riski Yönetimi. Satıcının Açıklaması. 41,45 TL %8 indirim. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi. Kargoya verilme süresi 3 gün. Bu çalışmanın ilk altı bölümünde. hile riski yönetiminin temel uygulama adımları işletme yöneticilerine anlatılmaya çalışılmıştır. 1 Mayıs 2006'da ISO / IEC 26300 uluslararası standardı olarak kabul edilmekte olup, ardından İşletmelerde Hile Riski Yönetimi... İşletmelerde Hile Riski Yönetimi hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market tarafından satılmakta olup, ilgili kitabın tanıtımı, yazar bilgisi, yayınevi ve kitap fiyatı otomatik olarak kitap satış sitesinden alınmıştır. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi. Fatma Ulucan Özkul , Zehra Almalı Özdemir. Yayınevi: Beta Yayınevi. ...ilişkin yönetimi sorgular: Finansal tabloların hile kaynaklı önemli bir yanlışlık içerebileceği riskine riskinin seviyesi işletmeden işletmeye farklılık göstermekle birlikte, bu risk tüm işletmelerde mevcuttur. 23.60 TL. Oncelikle, ABD'de yaşanan şirket skandalları, şirketlerin yonetim kalitesinin sorgulanmaya başlanmasına neden olmuş, bu sayede "kurumsal yonetim" ve "hile denetimi" kavramları on... 25.67 TL. Son bölümde ise, yolsuzlukların artmasıyla muhasebe dünyasında ortaya çıkan adli muhasebecilik mesleği ve bu mesleğin hile riski yönetimindeki rolü üzerinde durulmuştur. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. İşletmelerde Hile Riski Yönetimi - Zehra Almalı Özdemir. Gunumuz işletmelerinde yaşanan en onemli sorun; guvenilirbilginin uretilememesidir. Hile riski ölçülürken; hile risk faktörlerinin incelenmesini, değerlendirilmesi, önlenmesi bu çalışmada anlatılmıştır. 2.5.4. İşletmelerde H...