acem2019delhi.com

Atatürk ve TrabzonFotoğraflar-Belgeler-Demeçler

Responsive image
Mili Mücadele’nin önemli kentlerinden biri olan Trabzon ve Trabzonluların, bu mücadelenin lideri ve Cumhuriyetin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ile ilişkileri çok özel bir şekilde seyretmiştir. Erzurum Kongresi’nde birlikte hareket etmelerine rağmen daha sonraki süreçte Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti yöneticilerinin kimi zaman İstanbul Hükümetiyle, kimi zaman ise Enver Paşa ile ısrarla sürdürmek istedikleri ilişkilerden dolayı gerginleşmiştir. 1923 yılında yapılan II. TBMM seçimleriyle birlikte ilişkilerin yeniden normalleşmesi, Mustafa Kemal – Trabzon diyalogunu giderek gelişen bir ivmeyle zirveye taşımıştır.Mustafa Kemal Atatürk’ün sıkça yaptığı yurt gezilerinde Trabzon’un ayrı bir yeri vardır. 1924, 1930 ve 1937 yıllarında yaptığı üç ziyarette de Trabzon ve Trabzonlular için olduğu kadar Cumhuriyet tarihimiz açısından da önemli görüşmeler yapılmış ve kararlara imza atılmıştır. Elinizdeki bu kitap: Mustafa Kemal Atatürk ile Trabzon arasındaki ilişkiyi, arşiv belgeleri başta olmak üzere diğer kaynaklardan yararlanarak milli tarih tezinden Türkçe ibadete, çok partili demokrasiden mal varlığını millete bağışlama kararına kadar ulusal: Trabzon’un su ve elektrik sorununun çözülmesinden, eğitim ve hukuk sorunlarına kadar birçok yerel sorunun çözümüne dair değişik konuları bütün ayrıntılarıyla ortaya koymaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2011-07-01
DOSYA BOYUTU:
4,18
ISBN:
9944374392
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Veysel Usta
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Atatürk ve TrabzonFotoğraflar-Belgeler-Demeçler PDF

Atatürk ve TrabzonFotoğraflar-Belgeler-Demeçler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Veysel Usta. Okuyabilirsin Atatürk ve TrabzonFotoğraflar-Belgeler-Demeçler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Demeçler en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin! Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz ... Atatürk ve Trabzon Fotoğraflar Belgeler Demeçler %20 İndirimli... ... . Atatürk ve Trabzon; Fotoğraflar - Belgeler - Demeçler Yazar:Veysel Usta Yayınevi:Serander Yayınları Basım Yılı:1999... ...VE TRABZON - FOTOĞRAFLAR - BELGELER- DEMEÇLER kitabı hakkında Fotoğraflar - belgeler- demeçler. Kitap: Mustafa Suphi'Yi kim öldürttü atatürk mü ? Atatürk ve Trabzon & Fotoğraflar-Belgeler-Demeçler Mili Mücadele'nin önemli kentlerinden biri olan Trabzon ve Trabzonluların, bu mücadel ... Atatürk ve Trabzon Fotoğraflar-Belgeler-Demeçler ... . Kitap: Mustafa Suphi'Yi kim öldürttü atatürk mü ? Atatürk ve Trabzon & Fotoğraflar-Belgeler-Demeçler Mili Mücadele'nin önemli kentlerinden biri olan Trabzon ve Trabzonluların, bu mücadelenin lideri ve Cumhuriyetin kurucusu olan Mustafa Kemal... Atatürk'ün Trabzon'a yaptığı üç geziye ilişkin, bir kısmı bugüne kadar yayınlanmamış yüze yakın fotoğrafın yer aldığı albümde fotoğraflar alfabetik olarak sıralanmıştır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Atatürk ve Trabzon Fotoğraflar - Belgeler - Demeçler. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Veysel Usta adlı yazara ait Atatürk ve Trabzon Fotoğraflar - Belgeler - Demeçler kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %35 indirimli Sözcü Kitabevi'nden sa. Milli Mücadele'nin önemli kentlerinden biri olan Trabzon ve Trabzonluların, bu mücadelenin lideri ve Cumhuriyetin kurucusu olan Mustafa ATATÜRK VE TRABZON için şu an mevcudu olmayanlar. ...önderlik etmek üzere yola çıkan Mustafa Kemal, Ulusal Bağımsızlık savaşının kazanılmasından sonra Atatürk adıyla yeniden doğuyordu. 6 - 7 Eylül Olayları Fotoğraflar - Belgeler Fahri Çoker Arşivi. ...çıkan Mustafa Kemal, Ulusal Bağımsızlık savaşının kazanılmasından sonra Atatürk adıyla yeniden doğuyordu. Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağını yeni Trabzon'dan duyurmuştur. ...karalılığına sahip olan Atatürk onsekiz arkadaşıyla Samsun'a çıktığında, bu yolda kendisine destek verenlerin başında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayac...